Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Rusza Plener Malarski Dobra 2017

Po raz kolejny już w Dobrej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego odbywa się Międzynarodowy Plener Malarski Dobra 2017. W plenerze bierze udział ok. 30 artystów plastyków z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Wydarzenie trwające 10 dni, organizowane jest przez Związek Polskich Artystów Plastyków "Polska Sztuka Użytkowa" Okręg Opolski, z siedzibą w Opolu, na które Związek otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu Gminy Strzeleczki oraz dodatkowo ze środków Starostwa Powiatowego w Krapkowicach i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu w ramach działalności pożytku publicznego na działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

Celem organizacji tej imprezy jest stworzenie wspólnych warsztatów malarskich, podnoszenie poziomu artystycznego, promocja regionu i Gminy Strzeleczki, zapoznanie się z kulturą i zabytkami oraz mieszkańcami tego terenu, wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk twórczych.

Finałem tego przedsięwzięcia będzie ekspozycja wykonanych prac olejnych - akwarel i rysunków - ok. 60 obrazów na wystawach organizowanych w Strzeleczkach, prezentacja dokonań plastyków w Opolu oraz Warszawie, a także publikacja katalogu tych prac.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na wystawę poplenerową, która odbędzie się w dniu 03.08.2017 roku o godz. 15.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach, aby tam spotkać się z uczestnikami naszego pleneru i móc zapoznać się z efektami ich prac.

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 27-07-2017 10:50
Przewiń do góryPrzewiń do góry