Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Ostatnie spotkanie z „Wakacyjną Biblioteką”

Ostatnie spotkanie z „Wakacyjną Biblioteką” było pełne humoru  i zabawy. Czytelnicy, gminy Strzeleczki, obejrzeli spektakl teatralny  „Żółw i Zając”. Autorem tej bajki jest sławny bajkopisarz grecki- Ezop, który w swych opowieściach często przypisywał zwierzętom cechy ludzkie .

Przedstawienie rozpoczęło się od przywitania przybyłych widzów z jednoczesnym zaproszeniem do wspólnej zabawy. Udział w spektaklu przybliżył dzieciom historię dwóch przyjaciół, żółwia i zająca o przeciwnych cechach charakteru i różnych temperamentach, startujących w wyścigu

Jest to historia powolnego Żółwika Bogdanka, który postanawia zmierzyć się w wyścigu z bardzo szybkim Zającem. Wydaje się, że Żółw nie ma szans na zwycięstwo ze sprytnym konkurentem.

Ta adaptacja sceniczna wiersza dla dzieci ubarwiona jest zabawnymi dialogami i wyjątkowymi postaciami zwierząt.  Na początku wszystkim przedstawiła się piękna Sroka- Krysia, która okazała leśną artystką. Był też Miś-Śpioch i Lis Leon jako leśny menedżer. Dzieciom bardzo spodobał się występujący w ostatniej odsłonie Baran- któremu nigdy, nigdzie się nie śpieszyło.

W trakcie spektaklu dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, a to wskazuje, iż tego typu inicjatywy są potrzebne i bardzo pożyteczne. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele radości, a morał wynikający z opowieści, iż „wytrwałe dążenie do określonego celu prędzej, czy później przynosi wymierne efekty" zostanie na długo w ich pamięci.

Na zakończenie Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaproponowała wszystkim uczestnikom lody.

Dzieci żegnały się z „Wakacyjną Biblioteką” pełne radości i zadowolenia z proponowanych, w letni czas, imprez.

 

Bogumiła Becker-Kalicińska

DSC00848.jpeg DSC00884.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 04-09-2017 10:17 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 04-09-2017 10:26
Przewiń do góryPrzewiń do góry