Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Pożegnanie Lata

Tegoroczna impreza "Pożegnanie lata", która powoli staje się coroczną tradycją, z racji złej pogody nie mogła odbyć się na boisku LKS-u, więc została przeniesiona do sali Gminnego Ośrodka Kultury. 
Spotkanie dla najmłodszych rozpoczęło się o godzinie 15:00 i trwało do wczesnych godzin wieczornych. Imprezie przyświecał bardzo szczytny cel. Przez Parafialne Koło Caritas w Strzeleczkach została zorganizowana zbiórka funduszy dla Wiktora Kotowicza z Dobrej. Chłopak odbył serie specjalistycznych badań genetycznych, niestety na potwierdzenie diagnozy trzeba czekać do końca roku. Na miejscu można było oddać nakrętki z butelek plastikowych, których sprzedaż również pomaga w gromadzeniu pieniędzy. 
Niedzielne wydarzenie zostało całkowicie sfinansowane z budżetu gminy. Osoby, które odwiedziły GOK mogły nieodpłatnie korzystać ze wszystkich atrakcji, a tych było co niemiara. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Rządni ruchu mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni lub pobawić się w tworzenie baniek mydlanych. Nie zabrakło również atrakcji artystycznych takich jak malowanie twarzy, kolorowe fryzury czy zajęcia plastyczne. Można również było pobudzić intelekt grając w szachy czy obserwując stoisko chemiczne, przy którym odbywały się pokazy ciekawych doświadczeń. Jako pamiątkę można było zabrać ze sobą balonikowe zwierzątko. Organizatorzy zapewnili również wiele przekąsek: pyszną watę cukrową, popcorn, świeżo upieczone kiełbaski oraz różnorakie napoje. Miłośnicy smaku słodkiego mogli się poczęstować pysznymi wyrobami cukierniczymi wykonanymi przez Panie, których dzieci uczęszczają do Przedszkola w Dobrej. Każdy mógł spróbować ciasta za symboliczna kwotę, która w całości będzie przekazana na walkę z chorobą Wiktora. 
Dzięki zaangażowaniu Pani pedagog Kamili Mehlich oraz rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach mogliśmy podziwiać przestawienie teatralne pt. "Rzepka". 
Był to dzień obfitujący w wiele atrakcji i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje tego ważnego przedsięwzięcia oraz wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Do zobaczenie za rok. 

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 04-09-2017 13:42 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 04-09-2017 13:55
Przewiń do góryPrzewiń do góry