Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Wesele – czytanie i pisanie

W ramach Narodowego Czytania 2017 Wójt Gminy Strzeleczki i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zapraszali do wspólnego czytania Wesela.

W tym roku, w drodze głosowania, to właśnie  Wesele Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnego czytania.  Książka ta  odmieniła bowiem obraz polskiej literatury. Jest to barwna, niezwykle żywa opowieść o Polsce i Polakach.

Wspólne czytanie, które miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach przypomniało niepowtarzalny nastrój Wesela. Przybliżyło bohaterów dramatu, piękną polszczyznę, dialog z tradycjami. Biblioteka przygotowała słodki poczęstunek, aby wszyscy poczuli atmosferę Wesela:  miłe  rozmowy , śmiech  i zabawę.

Uczniowie,  biorący udział w wspólnym czytaniu, w barwny sposób przenieśli wybrane cytaty z książki na papier. Ozdobili je wstążkami, kolorowymi kwiatkami, pstrymi deseniami. Nad wszystkim górowały  wzorzyste ornamenty roślinne- kaligraficzne oraz abstrakcyjne.

Prace te można oglądać w tamtejszej bibliotece.

wesele narodowe czytanie.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 07-09-2017 11:07 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 07-09-2017 11:12
Przewiń do góryPrzewiń do góry