Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Dożynki Gminne 2017

„Dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustaną siew i żniwo”.

Dożynki to dla mieszkańców jeden z najważniejszych dni w roku. Stanowi on ukoronowanie ciężkiej wytrwałej, całorocznej pracy. Każdy z nas, kto zna pracę rolnika, wie, że w tym zawodzie nie ma dni wolnych, nie obowiązuje ich kalendarz świąt czy wolne weekendy. Praca na roli jest wymagająca i kosztuje wiele wyrzeczeń, dlatego żniwa to czas wyjątkowy. Czas w którym możemy uczcić tych ciężko pracujących ludzi, docenić ich trud oraz wspólnie się bawić i dziękować za pomyślnie zakończony sezon prac rolnych. Dziękuję wszystkim rolnikom za wytrwałą pracę. Pragnę złożyć słowa uznania i szacunku za zaangażowanie, to dzięki Waszemu wysiłkowi i sumienności, codziennie na naszych stołach znajduje się chleb.

Serdeczne podziękowania pragnę złożyć Sołtysowi wsi Kujawy, Panu Michałowi Jenkowi, Radzie sołeckiej oraz Starostom tegorocznych dożynek, Państwu Ewie i Piotrowi Kopeckim.

Wyjątkowe podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom. Włożyliście Państwo ogrom swojego czasu w prace przygotowawcze koron żniwnych. Dziękuję również ludziom, którzy pomimo niesprzyjającej pogody pięknie udekorowali swoje posesje. Serdecznie dziękuję uczestnikom kolorowego korowodu, wywołaliście Państwo uśmiech na naszych twarzach, oraz wszystkim tym, którzy włożyli swój wysiłek w organizację i przygotowanie imprezy dożynkowej.

Podziękowanie kieruję również do wszystkich przybyłych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczne święto plonów.

Na koniec chciałbym szczególnie podziękować naszym sponsorom i wyrazić słowa wdzięczności za różnorakie wsparcie naszej imprezy, zarówno finansowe jak również za wszystkie piękne dary, które pozwoliły uświetnić naszą uroczystość.

                                                                                                                      Wójt Gminy Strzeleczki

                                                                                                                           Marek Pietruszka

podziekowania dla sponsorów.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 19-09-2017 15:19 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 19-09-2017 15:25
Przewiń do góryPrzewiń do góry