Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spotkanie dożynkowe

Wczoraj na Sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie Parafialnego Koła Emerytów i Rencistów w Strzeleczkach.

Tradycją już się stało iż Emeryci ze Strzeleczek spotykają się kilka razy w roku, aby uczcić wspólnie ważne uroczystości. Dnia 21 września o godzinie 14:00 rozpoczęli  spotkanie z okazji święta plonów. Prezes Koła Pan Karol Spałek serdecznie przywitał wszystkich członków oraz honorowych gości: Pana Wójta Marka Pietruszkę, księdza Parafii Strzeleczki Jana Buhla oraz zastępcę przewodniczącego Rady Gminy Pana Włodzimierza Wolnego. Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się uroczyste przekazanie chleba dożynkowego przez Zarząd Koła Emerytów i Rencistów na ręce Pana Wójta oraz Księdza Parafii. Następnie wszyscy posilili się pysznym obiadem ufundowanym przez Gminę Strzeleczki.

Kolejną częścią spotkania był konkurs z nagrodami przygotowany przez Prezesa Koła. Dotyczył on zagadnień związanych z zeszłorocznymi dożynkami gminnymi. Pan Spałek zagrał również na harmonijce melodię, a obecni mieszkańcy mieli za zadanie odgadnąć jej tytuł, co nie sprawiło paniom żadnej trudności.

Zarząd Parafialnego Koła Emerytów i Rencistów w Strzeleczkach nie zapomniał również o jubilatach, którzy świętowali swe urodziny w ostatnim czasie. Życzenia oraz prezenty otrzymali: Pani Monika Lasar, Pani Marta Bujak, Pani Maria Nowotny oraz Pan Karol Spałek. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a prezes Koła już zapraszał wszystkich na kolejne Bożonarodzeniowe  wspólne świętowanie.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 22-09-2017 11:35 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 22-09-2017 11:37
Przewiń do góryPrzewiń do góry