Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Strażacka integracja w Dobrej

"Poznajmy się" Polsko Czeski obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych trwał w dniach 19 do 25 lipca w Dobrej, w gminie Strzeleczki. Gościliśmy w tym czasie strażaków z gminy partnerskiej Dvorce w Czechach.

Organizatorem obozu była Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeleczkach. W obozie uczestniczyło 29 osób, tj. druhowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Polski (17 osób) i z Czech (6 osób) oraz 4 opiekunów z Polski i dwóch z Czech. Strażacy zostali zakwaterowani w Gminnym Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej.
Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała dla uczestników noclegi, zamówiła wyżywienie oraz zorganizowała wyjazd do Krasiejowa. Opiekunowie zapewnili prowadzenie zajęć strażackich oraz zawodów strażackich w ostatnim dniu obozu. Dla wszystkich uczestników obozu przygotowano koszulki i czapki oraz na zakończenie – pamiątkowe dyplomy i medale. Ponadto najlepszym drużynom wręczono puchary.

Partner czeski – gmina Dvorce – przeprowadziła nabór wśród młodzieżowych strażaków z Czech. Ponadto przez partnera została przygotowana wycieczka, podczas której zwiedzano gminę Dvorce, zaporę i elektrownię wodną, tamtejsze jednostki OSP oraz miejscowośc Stenberk i Bruntal.

 

logo plener malarski.jpeg

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu
państwa. Przekraczamy granice

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 28-09-2017 11:06
Przewiń do góryPrzewiń do góry