Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Paweł Beręsewicz zachęcał do czytania

Za sprawą Pawła Beręsewicza dzieci z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Zielinie miały  okazję  przenieść się w świat dziecięcych przygód za pośrednictwem wyjątkowej literatury dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to zrealizowane było w ramach projektu "Dyskusyjne Kluby Książki”  współorganizowanego i współfinansowanego  przez Instytut Książki w Krakowie oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

27 września biblioteka  miała  przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza z Warszawy,  pisarza dla dzieci, młodzieży, poetę, uznanego  tłumacza, leksykografa. Jego najbardziej znane książki to seria o rodzinie Ciumków. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród.

Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Zielinie dowiedziały się, że pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie  zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W związku z tym pisarz sprawdził u publiczności znajomość języka angielskiego. Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej.

Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce i kawie.

Na zakończenie pan Paweł Beręsewicz  rozdawał autografy i wpisywał dedykacje do książek. Na koniec powiedział, że pragnie, aby to spotkanie zostało w pamięci dzieci i zachęciło do czytania.

DSC00909.jpeg DSC00907.jpeg DSC00901.jpeg DSC00898.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 28-09-2017 14:17 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 28-09-2017 14:23
Przewiń do góryPrzewiń do góry