Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Pasowanie na czytelnika

19 uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach zostało uroczyście przyjętych w poczet czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie „Wojtek Strażak” . Wszyscy śledzili losy chłopca o imieniu Wojtuś, który bardzo chciał zostać strażakiem. Dzięki przedstawieniu widzowie mieli okazję poznać nie tylko zawód strażaka ale co należy zrobić, jak postępować, by nim zostać. Dowiedziały się czym zajmuje się straż pożarna, jak można zgłosić się do niej  w razie potrzeby. 

Po obejrzeniu przedstawienia wspaniała 19, w obecności koleżanek i kolegów z klasy II, złożyła przyrzeczenie, że będzie szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i słodki upominek. Pierwszoklasiści obiecali, że od tej pory każdy będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

pasowanie.jpeg

 

DSC00942.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 12-10-2017 07:57 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 12-10-2017 07:59
Przewiń do góryPrzewiń do góry