Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła dzieci na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - działającego w Filii Bibliotecznej w Zielinie.

Do biblioteki przybył specjalny gość, pani Monika Płowucha, która jako psycholog pracowała z dziećmi i młodzieżą w Opolskim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Suchym Borze.

Do dyskusji wybrana  została książka Dobre i złe sekrety  Elżbiety Zubrzyckiej. 

Omawiana książka  porusza temat  sekretów i tajemnic jakie mają dzieci przed dorosłymi. Które sekrety są dobre a które złe, kiedy należy o nich mówić dorosłym? Odpowiedzi na te i inne pytania wspólnie z autorką książki pomogła  znaleźć dzieciom, zaproszona na spotkanie, pani psycholog Monika Płowucha.

Bezpieczeństwo dziecka w dzisiejszym świecie realnym i  wirtualnym jest  pełne zagrożeń i  dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelczkach  stara się pomoc najmłodszym czytelnikom w zrozumieniu zasad bezpiecznego zachowania i  postępowania.  Dużą rolę w tym zakresie spełnia też odpowiednia lektura.

Mówić czy nie mówić. Kiedy powiedzieć o złym sekrecie i komu?

Najmłodsi czytelnicy doszli do wniosku, że o złym sekrecie należy powiedzieć osobie, której ufamy i należy zrobić to jak najszybciej. Bo najważniejsze jak pisze autorka książki  Dobre i złe sekrety E. Zubrzycka, jest rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać i słuchać.

Podsumowaniem spotkania w DKK było wykonanie recenzji rysowanej do omawianej książki.

spotkanie dkf biblioteka.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 17-11-2017 09:30 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 17-11-2017 09:33
Przewiń do góryPrzewiń do góry