Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Spotkanie z pisarzem młodego pokolenia

W Gminnej Bibliotece Publicznej  w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Mosznej o swojej książce  Nowy Świt  opowiadał pisarz młodego pokolenia Tomasz Sobania. Po napisaniu książki, powstał problem z jej wydaniem. Koszty, które musiałby ponieść autor, przekraczały możliwości ucznia. Pomogła mu rodzina, znajomi i również pomysł jak zdobyć pieniądze z fundacji. Aby ograniczyć koszty założył z przyjaciółmi wydawnictwo. Dodatkową atrakcją spotkania  był film, w wykonaniu pisarza i przyjaciół, ukazujący specyfikę i  charakter jego książki.

Tomasz Sobania gościł u nas dwa lata temu ze swoją pierwszą książką Speculo. Spotkanie z czytelnikami rozpoczął od  podzielenia się wydarzeniami, które miały miejsce, w jego życiu,  przez te ostatnie dwa lata. Dużo czyta, pisze kolejne strony nowej książki, dalsze części Nowego Świtu. Został studentem filozofii na uniwersytecie warszawskim. Sporo czasu zajmują mu spotkania autorskie. Bardzo lubi spotykać się z czytelnikami, bo poznaje przez to wspaniałych ludzi. Swoje książki wręczył pierwszej damie Polski pani Agacie Dudzie. Do  wirtualnego programu zaproszony został przez Macieja Orłosia. Czynnie uprawia sport, a ostatnio zasmakował też w skokach z wysokości. Skoczył z 4 tyś. metrów.

W grudniu spełnia swoje kolejne marzenie. Wyjeżdża do Anglii na spotkania z czytelnikami.

sobania.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 24-11-2017 08:05 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 24-11-2017 08:08
Przewiń do góryPrzewiń do góry