Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

26 finał WOŚP w Strzeleczkach

14 stycznia odbyło się pierwsze  w historii naszej gminy spotkanie noworoczne. Ideą przyświecającą tej inicjatywie była chęć spotkania się z mieszkańcami na początku roku. Okres poświąteczny i noworoczny to czas bardzo specyficzny. Zamykamy stary rok, często analizując przeszłość, ale również narzucamy sobie ambitne cele, ustalamy nowe postanowienia i staramy się optymistycznie patrzeć w nadchodzącą przyszłość. Nie był to jedyny powód zgromadzenia się w Domu Kultury w Strzeleczkach. Warto zaczynać nowy rok od dobrych postanowień i wczoraj była ku temu okazja, bowiem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku również w Strzeleczkach.  Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach na czele z panią Dyrektor Anną Kuźnik, Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach wraz z Dyrektorem Panią Dorotą Olszewską oraz bardzo zaangażowanymi w przygotowania rodzicami i  pomysłodawca Spotkania Wójt Gminy Strzeleczki Pan Marek Pietruszka.

Pieniądze zebrane podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kwocie 13.964,02 zł. zostaną przekazane na pomoc najmłodszym, mianowicie na zakup specjalistycznego sprzętu ułatwiającego leczenie noworodków: m.in. stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne oraz różnoraki sprzęt diagnostyczny.

Impreza rozpoczęła się od występu utalentowanego zespołu, jakiego w Strzeleczkach jeszcze nie było. Żaneta Plotnik & Take Style zachwycili mieszkańców swoim profesjonalnym koncertem.

Następnie scena należała do najmłodszych mieszkańców. Grupa Teatralna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach pod kierownictwem Pani Martyny Stanowskiej w przedstawieniu noworocznym pięknie pokazała jakie znaczenie dla ludzi mają pory roku. Małych artystów nie zabrakło również podczas pokazu tanecznego. Pani Joanna Weremko – Forjasz prowadzi dwie grupy dzieci w wieku od 3 do 7 lat, które działają również przy GOK w Strzeleczkach. Zaprezentowały się w układach tanecznych, które wywołały wśród widzów ogromne wzruszenie.

 „Wokaliza” jest najdłużej działającą grupą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach, bo już około 1,5 roku dziewczyny pilnie trenują pod okiem swojej instruktorki Pani Iwony Preusner.  I tym razem nie zawiodły publiczności, gdyż prezentacja przeróżnych utworów okazała się strzałem w dziesiątkę.

Kolejnym punktem programu była druga część występu tanecznego. Tym razem nauczycielem jest Pan Remigiusz Bielecki. Pokaz jaki zaprezentowały nam grupy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zwieńczeniem pokazów tanecznych były występy instruktorów. Pani Joanna i Pan Remigiusz sprawili, że poczuliśmy się jak na zawodach.

Na koniec mieliśmy okazję usłyszeć, a nawet poruszać się przy repertuarze rozrywkowym orkiestry Alkobrass – Kudłaty & Gentelmen’s, której przewodniczy Roman Wilczek.

Podczas całej imprezy można było zakupić ciasto przygotowane przez rodziców oraz napić się przepysznej kawy bądź herbaty.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział w spotkaniu noworocznym. Mamy nadzieję, że stanie się ono coroczną tradycją, której przewodniczy również inny ważny cel jakim jest pomoc innym. 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 15-01-2018 13:45 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 16-01-2018 07:38
Przewiń do góryPrzewiń do góry