Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Gazyfikacja gminy Strzeleczki

Zgodnie z naszymi poprzednimi informacjami dotyczącymi gazyfikacji Gminy Strzeleczki, w dniu 20 lutego 2018 roku w tutejszym Urzędzie Gminy odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Oddziału Opolskiego dotyczące możliwości przyłączenia miejscowości Gminy Strzeleczki do sieci gazowej.

Podczas spotkania poruszono m.in. tematykę technicznych możliwości przyłączenia niektórych miejscowości terenu naszej Gminy, możliwości i potencjał naszego terenu, przedstawiciele firmy zapoznali się z położeniem wsi, ich infrastrukturą. Zgodnie z zapowiedziami spółki najbardziej realne szanse na podłączenie do sieci gazowej zlokalizowanej we wsi Steblów w najbliższym czasie ma mają mieszkańcy sołectwa Dobra. W tejże sprawie odbyło się także wstępne spotkanie z mieszkańcami Dobrej.

Na tymże spotkaniu przedstawiciel PSG poinformował, iż na kolejnym spotkaniu, które planowane jest po świętach wielkanocnych mieszkańcy będą mogli składać wnioski o określenie możliwości przyłączenia do sieci gazowej.

Wobec powyższego tutejszy Urząd Gminy stosownie do postanowień zawartego porozumienia zachęca wszystkich mieszkańców sołectwa Dobra do składania wniosków już teraz, korzystając z formularzy dostępnych również w Urzędzie Gminy Strzeleczki.

Poniżej znajdą Państwo wzór deklaracji, której wypełnienie i złożenie do siedziby Urzędu Gminy Strzeleczki jest wyrazem zainteresowania przyłączeniem swojego gospodarstwa do planowanej sieci gazowej. Warto podkreślić, że złożenie dokumentu nie pociąga za sobą odpowiedzialności prawnej, ma jedynie charakter deklaracyjny. To właśnie informacje od zainteresowanych mieszkańców mają dla Polskiej Spółki Gazownictwa duże znaczenie, ponieważ pomagają ocenić, czy i jak lokalna społeczność zamierza włączyć się w całą inwestycję.

Ambitne plany inwestycyjne Polskiej Spółki Gazownictwa w województwie opolskim napawają optymizmem i są realną szansą na rozwój tych terenów, a dostarczenie gazu na tereny rolnicze to ogromny postęp cywilizacyjny i szansa na prowadzenie nowoczesnych, ekologicznych działań w przemyśle rolno – spożywczym.

Zachęcamy Państwa do składania deklaracji  w tak ważnej dla Gminy sprawie.

Do pobrania: PDFWniosek o określenie możliwości 27.06.2016.pdf (984,77KB)

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 08-03-2018 10:06 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 06-04-2018 07:50
Przewiń do góryPrzewiń do góry