Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Moszna Zamek to gratka dla wnuczka i dziadka!

baner 4 961×434 (1).jpeg

Na czym polega nasz projekt?

„Moszna Zamek to gratka dla wnuczka i dziadka" to akcja, która polega na pełnym, bezpłatnym udostępnieniu Zamku Moszna dziadkom i babciom do zwiedzania, wypoczynku i rekreacji.

Jesienią każdy senior mieszkający w powiecie krapkowickim, głubczyckim oraz prudnickim będzie mógł zabrać swoje wnuki do Zamku, w którym czeka go pełne atrakcji:

  • zwiedzanie
  • obiad
  • poczęstunek
  • drobna pamiątka

LICZYMY NA TWÓJ GŁOS! Zagłosuj na projekt: KLIKNIJ TUTAJ

 

SZCZEGÓŁY PROJEKTU


Seniorzy nie będą musieli martwić się o dojazd - dlatego, że w każdej większej miejscowości powiatu podstawione będą autobusy, które przywiozą i odwiozą turystów.
Wszystkie atrakcje będą bezpłatne - w ten sposób każdy, kto zapisze się w ramach akcji będzie się mógł zapoznać ze sztandarowym dla Opolszczyzny zabytkiem - jednym z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy regionu, zwłaszcza Ci, którzy mają utrudniony dostęp (ze względu na wiek, dojazd, finanse) mogli cieszyć się pięknem zabytkowej architektury Zamku.
Chcemy aby zarówno osoby starsze, jak i dzieci mogły spędzić ze sobą przyjemnie czas na świeżym powietrzu, poznając historię tego miejsca i jego kulturę.
W ramach akcji uczestnicy skorzystają z pełnej wersji zwiedzania z przewodnikiem, tzw. „zwiedzania ekstremalnego.
Nigdy dotąd obiekt nie był tak bardzo otwarty dla turystów. Zwiedzanie ekstremalne obejmuje dwie godziny zamkowych atrakcji (zwiedzanie niemal wszystkich zakamarków zamku). Będzie można obejrzeć Gabinet Hrabiego z tajnym przejściem, przeklętą windę Hrabiego, Sale Myśliwską, Salę Muzyczną i Herbową, Jadalnię Hrabiego, sale balowe, kaplicę pałacową a także wieże widokowe, z których można zobaczyć Górę Św. Anny i Góry Opawskie. Podczas zwiedzania przewodnik opowie o historii rodu właścicieli, o architekturze i historii zamku. Będzie można usłyszeć miejscowe legendy, a także tajemnice, które do dziś budzą emocje i pobudzają wyobraźnię.
Po zwiedzaniu na uczestników czekać będzie ciepły obiad i deser.
Zwiedzić będzie można park pałacowy, który słynie z azalii i rododendronów (ponad 100 letnie okazy) oraz roślinności, która ze względu na unikalność stała się wizytówką całej miejscowości. W parku rośnie Sosna Wejmutka czyli tzw. Moszeński Bonzai oraz ponad 400 letni dąb - najstarsze drzewo w okolicy. Wybitnie niezwykłe jest występowanie w parku pięknych okazów choin kanadyjskich i wielu innych drzew, których nie sposób wymienić. Park pałacowy jest typowym parkiem krajobrazowym, którego cechuje mnóstwo nieregularnych alejek, jeziorek, romantycznych zakątków, cieków wodnych, skupisk zabytkowego drzewostanu. Można się przejść wzdłuż kanałów wodnych, którymi kiedyś pływały gondole, obejrzeć sobie cmentarzyk do którego prowadzi aleja lipowa, można obejrzeć wyspę miłości. Typowy romantyczny park. Popołudniu uczestnicy zostaną odwiezieni do miejsca zbiórki w swoich miastach, a na pamiątkę otrzymają pałacowe gadżety.

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 17-04-2018 09:22 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 17-04-2018 09:30
Przewiń do góryPrzewiń do góry