Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Gmina Strzeleczki wspiera Uniwersytet Opolski

W dniu 19.04.2018 roku Wójt Gminy Strzeleczki Pan Marek Pietruszka wraz z Rektorem Uniwersytetu Opolskiego Panem prof. dr hab. Markiem Masnykiem przy asyście Pani prof. dr hab. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak zawarł umowę o wsparcie finansowe uczelni w celu utworzenia w Opolu kierunku lekarskiego.

Umowa jest wynikiem podjętej przez Radę Gminy Strzeleczki uchwały z dnia 12.04.2018 roku na wsparcie realizowanego przez naszą opolską uczelnię projektu pn. „Modernizacja obiektu dydaktycznego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej 48 w Opolu” w zakresie robót budowlanych oraz zakupie pierwotnego wyposażenia w kontekście utworzenia kierunku lekarskiego”.

Podczas spotkania nie obyło się także bez miłych wspomnień, jako że Pan Wójt Marek Pietruszka jest absolwentem dwóch kierunków na tejże uczelni.

Pan Profesor Marek Masnyk poinformował uczestników spotkania o zamyśle i planach utworzenia tego kierunku, oraz o potrzebach związanych z zapewnieniem wykwalifikowanej kadry lekarskiej na terenie województwa opolskiego, jednocześnie dziękując władzom Gminy Strzeleczki za tak wspaniały gest.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w linku poniżej:

http://www.nto.pl/serwisy/akademicka/a/gmina-strzeleczki-przekazala-20-tys-na-kierunek-lekarski-na-uniwersytecie-opolskim,13111136

 

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 20-04-2018 13:14 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 20-04-2018 13:42
Przewiń do góryPrzewiń do góry