Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Rekrutacja na bezpłatne szkolenia

logo wzdz opole.jpeg

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu prowadzi rekrutację na bezpłatne szkolenia, które są adresowane do mieszkańców województwa opolskiego w ramach dwóch projektów:

 1. „Nowe kwalifikacje – większe możliwości” http://wzdz.opole.pl/projekt-nowe-kwalifikacje-wieksze-mozliwosci/ (link do strony)
 2. „Nowe kwalifikacje mieszkańców Aglomeracji Opolskiej nowe możliwości dla regionu” http://wzdz.opole.pl/projekt-nowe-kwalifikacje-mieszkancow-aglomeracji-opolskiej-nowe-mozliwosci-dla-regionu/ (link do strony)

Pierwszy projekt przewidziany jest dla osób zamieszkałych gminy słabo zaludnione wg klasyfikacji Degurba województwa opolskiego, osób w wieku 50+, osób o niskich kwalifikacjach.

Do udziału w bezpłatnych szkoleniach zapraszamy osoby dorosłe; zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych bez względu na status Uczestnika/czki na rynku pracy. Wsparciem w projekcie zostaną objęte osoby zamieszkałe, pracujące, nieaktywne, jak i bierne zawodowo.

Szkolenia:

 • Montażysta rusztowań budowlano montażowych metalowych - czas trwania: 88 godz.
 • Magazynier z obsługą wózków jezdniowych – czas trwania: 150 godz.
 • Elektryk +szkolenie na uprawnienia elektryczne: świadectwo kwalifikacji E gr. – czas trwania: 140 godz.
 • Kierowca zawodowy – prawo jazdy kat. C, C+E wraz z kursem dla kierowców przewożących towary niebezpieczne – ADR podstawowy, początkowy – czas trwania: 241 godz.
 • Monter instalacji budowlanych – kurs i egzamin na uprawnienia energetyczne: G1,G2,G3,E1 – czas trwania 120 godz.

 

Do udziału w drugim projekcie zapraszamy osoby dorosłe; zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych bez względu na status Uczestnika/czki na rynku pracy. Wsparciem w projekcie zostaną objęte osoby zamieszkałe, pracujące, nieaktywne, jak i bierne zawodowo, w tym również osoby bezrobotne i uczące się z terenu Aglomeracji Opolskiej (https://aglomeracja-opolska.pl/aglomeracja-opolska/mapa-aglomeracji-opolskiej).

W ramach projektu przewidziano dwa szkolenia:

 • Dekarz – Blacharz (przygotowanie do zawodu” z uprawnieniami montażysty rusztowań budowlano – montażowych metalowych – czas trwania: 160 godz.
 • Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych (wod., kan., c.o.) – szkolenie na uprawnienia ciepłownicze, świadectwo kwalifikacji E – czas trwania: 90 godz.

W obu projektach WZDZ dodatkowo zapewnia bezpłatnie: materiały szkoleniowe, badania lekarskie, obiad, poczęstunek/przerwy kawowe, egzamin oraz po zakończonym szkoleniu – zwrot kosztów przejazdu dla osób spoza Opola.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie informacji dotyczących bezpłatnych szkoleń wśród Państwa Klientów, Pracowników, itp. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Do pobrania:

 1. DOCformularz_zgloszeniowy-do_projektu-nowe_kwalifikacje-wieksze_mozliwosci.doc (155,00KB)
 2. DOCFormularz_zgloszeniowy_Aglomeracja_Opolska.doc (153,00KB)
 3. PDFulotka - NK.pdf (294,62KB)
 4. PDFUlotka A4 - 2 kursy Aglomeracja Opolska.pdf (421,32KB)
   
Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 25-04-2018 09:59 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 25-04-2018 10:07
Przewiń do góryPrzewiń do góry