Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Biblioteka w Zielinie najlepsza w województwie!

Z przyjemnością informujemy Państwa Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Zielinie zajęła I miejsce w konkursie „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim”.

Biblioteka mieści się w pięknej, zabytkowej szkole. Prowadzi ją pani Teresa Pawłowska. To czołowe miejsce jest nagrodą dla Pani Teresy Pawłowskiej ale również dla całej społeczności Zielina-Kujawy.

Komisja konkursowa brała pod uwagę  przede wszystkim  wyniki merytoryczne bibliotek za 2017 rok, ale także kwestie dokumentacji bibliotecznej, warsztat informacyjny, zbiory biblioteczne, współpracę z instytucjami, promocję czytelnictwa, przeprowadzone imprezy, stopień komputeryzacji,  jak również  doskonalenie zawodowe.

10 maja br. na Zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Patronat honorowy objął Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego. Dyrektor WBP w Opolu, pan Tadeusz Chrobak ogłosił laureata konkursu. Tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim za 2017 rok zdobyła filia biblioteczna w Zielinie, prowadzona przez panią Teresę Pawłowską. Filia w Zielinie jest agendą udostępniania zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach, którą podczas gali reprezentowała pani kierownik Bogumiła Becker- Kalicińska.

Życzenia i podziękowania złożył, gość honorowy, pan Wójt Gminy Strzeleczki, Marek Pietruszka. Podczas prezentacji medialnej pokazana została Biblioteka w Zielinie w całej okazałości, z nowoczesnymi, nowymi,  meblami bibliotecznymi i komputerami ufundowanymi przez włodarza Gminy Strzeleczki.

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 11-05-2018 10:44
Przewiń do góryPrzewiń do góry