Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Dni Gminy Strzeleczki

Dni Gminy 2018.jpeg

Do pobrania: DOCXSzczegółowy Program DNI GMINY STRZELECZKI.docx (13,99KB)

                Tegoroczne Dni Gminy Strzeleczki rozpoczną się w sobotę 9 czerwca, czyli w drugi weekend miesiąca. Jak co roku impreza będzie się na boisku sportowym w Strzeleczkach. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę obchody rozpoczną się od godziny 14:30. Pierwszego dnia odbędą się sportowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży. Będzie to bieg zorganizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową w Strzeleczkach oraz zawody strzeleckie z łuku i pistoletu, które nie mogłyby się odbyć bez współpracy i patronatu Towarzystwa Miłośników Strzelectwa Sagittarius. Dla każdego z uczestników przewidziana jest nagroda, której motywem przewodnim jest Gmina Strzeleczki. Zwieńczeniem zmagań sportowych młodych mieszkańców będzie koncert Zespołu Maskotki, podczas którego będą mieć miejsce gry, zabawy oraz moc innych atrakcji, które zostały przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury (m.in. malowanie twarzy).

                O godzinie 19:00 wystąpi dla mieszkańców, znany na całym śląsku, dolnym śląsku i opolszczyźnie Kabaret Masztalscy, którego występ z pewnością zagwarantuje dużą dawkę humoru oraz świetnej zabawy. Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół muzyczny Comodo, któremu przewodniczy Paweł Wiencek. Zabawa taneczna trwać będzie do godziny 3:00.

                Niedzielne biesiadowanie rozpocznie się występami młodych artystów. Nasze spotkanie rozpoczną przedszkolaki z Pisarzowic i Racławiczek. Po nich na scenie wystąpi znana nam już doskonale grupa wokalna Wokaliza, która działa przy GOK-u i jest od dwóch lat prowadzona przez Panią Iwonę Preusner. Następnie scena trafi we władanie tancerzy. Zaprezentują się cztery grupy, dwie z nich zrzesza artystów wieku 3 - 7 lat, trzecia natomiast 7-11 latków oraz najstarsza z nich dla osób powyżej 11 lat, która działa pod nazwą UNICORN. Ukoronowaniem występów tanecznych będzie pokaz instruktora Pana Remigiusza Bieleckiego. Gdy scena będzie rozgrzana do czerwoności będziemy mieli zaszczyt wysłuchać zwycięzców III Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej – kat. Soliści 7 klasa i szkoła Gimnazjalna – Kacper Zając, kat. zespoły 7 klasa i szkoła Gimnazjalna – Alicja Solawa i Marcelina Hajduk oraz kat. soliści Szkoła Podstawowa – Anna Giercuszkiewicz. Po tych występach zaprezentuje się grupa reprezentująca niedawno utworzoną w Gminnym Ośrodku sekcję karate prowadzoną przez Pana Jarosława Pindela z Akademii  Karate Tradycyjnego w Opolu. O godzinie 16:45 na scenie pojawi się Duet Karo, który poprowadzi śląską biesiadę z humorem. Następnie będziemy mieli okazję poczuć się jak w TV, gdyż odbędzie się koncert Natalii Zastępy – finalistki znanego programu muzycznego The Voice Kids. Kolejną gwiazdą Dni Gminy Będzie Zespół Two Smiles – Danuta i Żaneta Plotnik. Panią Żanetę mieliśmy okazję już usłyszeć podczas WOŚP organizowanym w GOK- u – tym razem zaprezentuje swoje umiejętności wraz siostrą. Na zakończenie nie zwalniamy tempa gdyż wystąpi obecnie najpopularniejszy zespół zabawowy znanym wszystkim bardzo dobrze MARSEL, który oprócz prowadzenia zabaw nagrywa również swoje piosenki. Ponadto zapraszamy do korzystania z innych atrakcji, dmuchane place zabaw i zjeżdżalnie, wesołe miasteczko oraz wiele różnorodnych stoisk handlowych i gastronomicznych. 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 07-06-2018 08:15 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 07-06-2018 08:18
Przewiń do góryPrzewiń do góry