Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Spotkanie Koła Emerytów i Rencistów ze Strzeleczek

Tą wyjątkową uroczystość rozpoczął swoim przemówieniem prezes Koła Pan Karol Spałek, który tego dnia obchodził 10 lecie kierowania Parafialnym Kołem Emerytów i Rencistów. Otrzymał on życzenia i gratulacje od gości zaproszonych, a w szczególności Wójta Gminy Strzeleczki  Marka Pietruszki, Księdza Jana Buhla oraz Sołtysa Huberta Kurpieli. Podczas spotkania została poruszona bardzo ważna kwestia związana z bezpieczeństwem, która od dawna jest tematem zainteresowań seniorów. Dzielnicowy gminy Strzeleczki sierż. Przemysław Kozłowski opowiedział o zagrożeniach jakie mogą czyhać na starszych mieszkańców

Pomysłowość i przebiegłość oszustów nie zna granic, gdy jeden sposób nie działa wymyślają kolejny, a przy tym nie mają żadnych skrupułów. Przestępczymi działaniami w szczególności zagrożone są osoby w starszym wieku, dlatego tak niezwykle ważne jest, aby mieć świadomość tego, w jaki sposób działają złodzieje i jak postępować, aby nie ułatwiać im zadania. Takim właśnie zagadnieniom poświęcona była multimedialna prezentacja, którą przedstawił zebranym policjant. W trakcie prezentowania tego materiału funkcjonariusz tłumaczył, jak postępują kieszonkowcy, włamywacze do mieszkań, a także oszuści działający metodą „na wnuczka”, podawania się za policjanta, przedstawiciela administracji, firm ubezpieczeniowych czy np. pomocy społecznej. Policjant zwrócił uwagę przy tym jakich środków ostrożności należy przestrzegać, a także w jaki sposób rozważnie reagować, by nie stać się ofiarą.

Kolejną częścią spotkania był występ artystyczny przygotowany przez siostry bliźniaczki Paulinę i Martę Globisz ze Strzeleczek. Dziewczyny pięknie wyrecytowały wiersze dla mamy i taty oraz wykonały układ taneczny.

Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani otrzymali ciepły posiłek ufundowany z budżetu gminy, a Prezes Koła zaprosił już swoich członków na kolejne spotkanie, które odbędzie się po dożynkach gminnych.

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 08-06-2018 11:39 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 08-06-2018 11:44
Przewiń do góryPrzewiń do góry