Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Dni Gminy Strzeleczki

Galerie zdjęć z Dni Gminy Strzeleczki

9 czerwca na boisku sportowym w Strzeleczkach podczas obchodów Dni Gminy odbyły się rozgrywki sportowe, w których rywalizowały ze sobą dzieci oraz młodzież z całej gminy. W biegu zorganizowanym przy współpracy Szkół Podstawowych udział wzięło 167 osób. Drugą dyscypliną sportową, w której mogli się zmierzyć młodzi mieszkańcy było strzelectwo. W Turnieju zorganizowanym przy współpracy Towarzystwa Miłośników Strzelectwa Sagittarius zmierzyło się 30 osób. Na zakończenie sportowych zmagań zaśpiewał zespół „Maskotki” z Bydgoszczy. Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach przygotował darmowe stoiska dla wszystkich dzieci, gdzie można było popróbować sił w konkurencjach sportowych, tworzono bańki mydlane, malowano twarze, wykonywano zwierzątka z baloników, a także tworzono chemiczne doświadczenia. O godzinie 19:00 wystąpił kabaret „Masztalscy”. Zakończeniem sobotniego dnia była zabawa z zespołem COMODO, na której mieszkańcy bawili się do 3 nad ranem.

 

Drugi dzień Święta Gminy rozpoczął się o godzinie 14:30 występami młodych artystów. Na początku swój pokaz zaprezentowały Przedszkolaki z Pisarzowic i Racławiczek. Następnie scena należała do wokalistów z grupy „Wokaliza” działającej przy GOK pod kierownictwem Iwony Preusner. Potem mogliśmy podziwiać występy grup tanecznych, które od października ćwiczą pod okiem Joanny Weremko – Forjasz oraz Remigiusza Bieleckiego ze Szkoły Tańca SalsoMania w Opolu. Na zakończenie występów tanecznych wszystkie 4 grupy wraz z Instruktorami zaprezentowały wspólny układ. Po występach tanecznych na scenie zaśpiewały Marcelina Hajduk oraz Anna Giercuszkiewicz laureatki III Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Na podsumowanie występów artystycznych  wystąpiła grupa działająca przy GOK, która od kwietnia ćwiczy Karate Tradycyjne pod kierownictwem Jarosława Pindela z Akademii Karate Tradycyjnego w Opolu. Kolejnym punktem programu był występ „Duetu Karo”, który poprowadził biesiadę śląską z humorem. Podczas Dni Gminy mieliśmy okazję poczuć się jak w TV, gdyż odbył się koncert Natalii Zastępy – finalistki znanego programu muzycznego THE VOICE KIDS. Kolejną gwiazdą był Zespół Two Smiles – Danuta i Żaneta Plotnik. Panią Żanetę mieliśmy okazję już usłyszeć podczas WOŚP organizowanym w GOK- u – tym razem zaprezentowała swoje umiejętności wraz siostrą. Na zakończenie całych obchodów Dni Gminy Strzeleczki 2018 wystąpił obecnie najpopularniejszy zespół zabawowy MARSEL. Ponadto mieszkańcy mogli korzystać z innych atrakcji, dmuchane place zabaw i zjeżdżalnie, wesołe miasteczko oraz wiele różnorodnych stoisk handlowych i gastronomicznych. 

 

Podziękowania

W dniach 9 i 10 czerwca Nasza Gmina po raz kolejny obchodziła swoje święto. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w prace przygotowawcze do imprezy Dni Gminy Strzeleczki.

Pragnę podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach, ale również pracownikom placówek oświatowych, strażakom, klubowi sportowemu za zaangażowanie i owocną współpracę podczas przygotowań i realizacji programu imprezy.   

Szczególne słowa wdzięczności kieruję do sponsorów, gdyż Państwa wparcie finansowe przyczyniło się do uświetnienia wydarzeń kulturalnych i artystycznych tegorocznych Dni Gminy.

Wierzę, że kolejne spotkania organizowane w następnych latach, na które już dziś serdecznie zapraszam, przebiegną w równie miłej i radosnej atmosferze

 

                                                                                                                                            Wójt Gminy Strzeleczki

                                                                                                                                                 Marek Pietruszka

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 15-06-2018 11:54 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 20-06-2018 14:30
Przewiń do góryPrzewiń do góry