Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Wakacje z biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach, na dzień 28 czerwca proponowała podchody w parku moszniańskim „Na tropie książki”  a następnie spotkanie przy grillu, obok zamkowego stawu. Tego dnia  ulewa pokrzyżowała plany. Trzeba było  schować się w murach zamku. Z pomocą przyszła Filia Biblioteczna w Mosznej.

Pierwszą propozycją były zgadywanki literackie. Za poprawną odpowiedz dzieci nagrodzone były słodyczami. Zaraz po wysiłku umysłowym, w zabytkowej restauracji, na wszystkich czekał  ciepły poczęstunek. Posileni uczestnicy czwartkowego spotkania chętnie zwiedzili cały zamek, oczywiście z przewodnikiem. Nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć. Przed pożegnaniem z zamkową biblioteką dzieci otrzymały pamiątkowe widokówki pałacu i smaczne krówki z logo zamku.

Atrakcją tego dnia była też wycieczka autokarem po całej gminie Strzeleczki, skąd przybyły dzieci z wszystkich 6 filii bibliotecznych i Oddziału dla Dzieci w Strzeleczkach.

DSC01463.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 29-06-2018 08:13 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 29-06-2018 08:16
Przewiń do góryPrzewiń do góry