Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Plener Malarski Dobra 2018

Po raz kolejny w gminie Strzeleczki, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego, odbywa się Międzynarodowy Plener Malarski Dobra 2018. W plenerze bierze udział 33 artystów plastyków z Polski, Japonii, Ukrainy, Syrii, Rosji, Białorusi, Czech i Niemiec. Wydarzenie trwające 10 dni, organizowane jest przez Związek Polskich Artystów Plastyków "Polska Sztuka Użytkowa" Okręg Opolski, z siedzibą w Opolu, na które Związek otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu Gminy Strzeleczki w wysokości dziewięciu tysięcy złotych. Plener został objęty patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, który zasponsoruje wydanie katalogu.

W trakcie pleneru powstanie około 70 prac, które zostaną zaprezentowane na wystawach poplenerowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach oraz Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na wystawę poplenerową, która rozpocznie się w dniu 11.07.2018 roku (środa) o godz. 14.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach, na której będzie można spotkać się z uczestnikami pleneru i podziwiać efekty ich pracy.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 04-07-2018 15:33 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 05-07-2018 14:08
Przewiń do góryPrzewiń do góry