Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2018”.

11 lipca miał miejsce wernisaż prac malarskich uczestników „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego”, których gościliśmy przez 10 dni na Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej. Artyści ukazali w swoich pracach piękno gminy, a przede wszystkim jej przyrodę oraz zabytki. Malarze pochodzą z różnych krajów: Japonii, Syrii, Ukrainy, Białorusi, Czech, Rosji, Niemiec i Polski, jednak bariera językowa nie przeszkodziła im w integrowaniu się, śpiewali piosenki w różnych językach, a często po prostu porozumiewali się bez słów.

Podczas uroczystości podsumowujących tegoroczny plener malarski Gminę Strzeleczki jako pierwszą w Polsce uhonorowano Dyplomem Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, który został przyznany za wieloletnią współpracę i współorganizację plenerów malarskich, w których uczestniczą artyści ze Wschodu Europy. Również Wójt Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka otrzymał z rąk Eugeniusza Brudkiewicza Prezesa Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego, Wiceprezesa Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód  podziękowania za osobisty wkład i zaangażowanie w budowanie poprzez kulturę w serdecznej atmosferze dobrosąsiedzkich stosunków z krajami wschodnimi i zachodnimi.

Obecnie można podziwiać prace artystów w Sali Domu Kultury w Strzeleczkach do dnia 20 lipca w godzinach pracy Urzędu Gminy oraz dodatkowo wystawa będzie czynna w najbliższą niedzielę 15 lipca w godzinach od 16:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy!

IMG_0890.jpeg IMG_0888.jpeg IMG_0885.jpeg IMG_0879.jpeg IMG_0862.jpeg IMG_0837.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 12-07-2018 13:30 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 12-07-2018 13:35
Przewiń do góryPrzewiń do góry