Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Fundusz Sprawiedliwości dla jednostek OSP terenu Gminy Strzeleczki

31 lipca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach, Wójt Gminy Strzeleczki uroczyście przekazał naszym jednostkom OSP wyposażenie i sprzęt ratownictwa zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego  dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach ogłoszonego Programu I priorytetu IIIB - Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – polegało na nabyciu wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.

Całość dotacji zamknęła się w kwocie 49.767,90 zł z czego 99 % wkładu pokryło Ministerstwo Sprawiedliwości a 1% Gmina Strzeleczki.

W ramach zadania zakupiono: defibrylatory, torby ratownicze PSP R1, zestawy PSP R1, przenośne zestawy oświetleniowe, latarki akumulatorowe, pilarkę do drewna, piłę ratowniczą do szyb, detektor napięcia, dwie butle na sprężone powietrze oraz latarki akumulatorowe do hełmów.

Nabyty sprzęt z pewnością przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, jak również do poprawy warunków pracy strażaków terenu naszej Gminy.

 

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 01-08-2018 11:53 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 01-08-2018 12:13
Przewiń do góryPrzewiń do góry