Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Podsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki

IMG_1758.jpeg

Cztery lata w cztery tygodnie czyli … jak zrealizować inwestycje za 40 mln – podsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki 2014-2018

Upływająca VII kadencja była czasem trudnych wyzwań dla samorządu gminy Strzeleczki. Dzięki ciężkiej i skutecznej pracy zarówno Urzędu oraz Rady Gminy minione 4 lata należy uznać za udane. Zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, które wpłynęły na poprawę infrastruktury  drogowej, szkolnictwa, bazy rekreacyjnej i bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Kluczowe inwestycje gminne skoncentrowały się przede wszystkim na budowie kanalizacji sanitarnej, dzięki którym Gmina Strzeleczki w okresie kadencji zostanie skanalizowana w ok. 40%. Warto wspomnieć o inwestycjach drogowych, realizowanych na terenie naszej gminy, których nakłady na ten cel wyniosły łącznie 21,4 mln złotych, z czego własnych środków aż 2,7 mln zł. W efekcie wykonanych prac nie tylko poprawił się komfort jazdy, ale przede wszystkim wzrosło bezpieczeństwo na drogach w naszej gminie. Warto także wspomnieć o inwestycjach zapewniających bezpieczeństwo mieszkańców Strzeleczek jak i całej gminy oraz turystów odwiedzających nasze tereny. Przy wsparciu zarówno unijnych i krajowych środków zewnętrznych Gmina zakupiła dwa nowe średnie samochody strażackie dla jednostek OSP. Lata 2015-2018 to również rozwój bazy rekreacyjnej i sportowej oraz poprawa warunków bazy edukacyjnej naszej gminy.

W każdej miejscowości dzięki zaangażowaniu sołectw poprawiła się estetyka terenów wiejskich. Gmina Strzeleczki dba również o rozwój oferty edukacyjnej w placówkach oświatowych choćby poprzez realizację kilku projektów edukacyjnych, wyremontowanie wszystkich budynków przedszkola oraz wchodząc naprzeciw rodzicom - wydłużenia godzin ich pracy. Wspomnieć należy także o budynku Urzędu, który wewnątrz został gruntownie przebudowany. Była to wspólna praca radnych rady gminy i powiatu oraz pracowników Urzędu Gminy i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, za co chciałbym w tym miejscu podziękować. Pomimo skromnych możliwości finansowych gminy, moją pierwszą kadencję jako Wójta tej gminy, przy wsparciu samorządu powiatu oraz naszego województwa oraz wykorzystaniu środków unijnych mogę uznać za czas pełen wyzwań, mimo to jednak zakończonych sukcesem.

Poniżej przedstawiam wybrane działania naszego samorządu na rzecz rozwoju Gminy Strzeleczki w rozbiciu na poszczególne lata.

PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2015 rok.pdf (6,14MB)
https://www.youtube.com/watch?v=ZSmVSzhB9vY

PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2016 rok.pdf (5,64MB)

PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2017 rok.pdf (6,49MB)
https://www.youtube.com/watch?v=vNQDY7IDtQk

PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2018 rok.pdf (7,80MB)
https://www.youtube.com/watch?v=ud8E8Z9Ptpw
 

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 13-09-2018 12:05 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 18-10-2018 08:57
Przewiń do góryPrzewiń do góry