Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Gmina Strzeleczki z najlepszym wykorzystaniem środków unijnych

Z przyjemnością informujemy Państwa, iż w najnowszym rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy w Polsce w latach 2014-2017, opublikowanym przez czasopismo „WSPÓLNOTA”, Gmina Strzeleczki uplasowała się na zaszczytnej III pozycji w województwie opolskim. Ranking, którego treść załączamy poniżej rozpisano w kilku kategoriach – ale metodologia była jedna: pozyskane do budżetu gminy pieniądze podzielono przez ilość mieszkańców, czym uzyskano wyniki wydatków przypadających na jednego mieszkańca.

Wprawdzie - cytując naszą lokalną prasę „do mistrzów naszym daleko” to należy jednak zwrócić uwagę, iż w Powiecie krapkowickim Gmina Strzeleczki uplasowała się na I miejscu z wynikiem 769,42 zł na jednego mieszkańca, a spośród wszystkich samorządów w województwie opolskim zajęliśmy 3 miejsce po Gminie Ujazd oraz Gminie Pokój.
W rankingu tym liderem w kategorii miast, miasteczek i gmin wiejskich oraz powiatów były samorządy województw: podlaskiego, lubelskiego i warmińsko – mazurskiego. Województwo opolskie zajęło miejsce VI z wynikiem 354,75 zł na 1 mieszkańca.

Rankingi czasopisma samorządowego „WSPÓLNOTA” cieszą się poważaniem i uznaniem. Często bywają publikowane kolejne i dotyczą różnych dziedzin jak: wydatki na administracje, zamożność gmin, wydatki na ochronę zdrowia, zadłużenia samorządów itp.
Ich autorem jest Pan Profesor Paweł Swaniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, a opracowywane są na podstawie m.in. danych z GUS.

Wyniki rankingu wyraźnie pokazują w jaki sposób środki unijne jak i ze źródeł zewnętrznych mogą wpłynąć na rozwój danej gminy.
PDFRanking wydatki ze środkow UE.pdf (3,96MB)
 

Podsumowując poniżej ponownie zamieszczamy dla Państwa prezentacje ukazujące efekty działalności naszego samorządu w ostatniej kadencji Rady Gminy Strzeleczki.

PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2015 rok.pdf (6,14MB)
PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2016 rok.pdf (5,64MB)
PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2017 rok.pdf (6,49MB)
PDFPodsumowanie VII kadencji samorządu Gminy Strzeleczki za 2018 rok.pdf (7,80MB)

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 23-11-2018 13:34 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 26-11-2018 07:40
Przewiń do góryPrzewiń do góry