Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Rozbudowa z przebudową budynku Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Racławiczki

logo 2 prow.png

 

Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja pn. „Rozbudowa z przebudową Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Racławiczki” mająca na celu zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej mieszkańców gminy Strzeleczki poprzez remont Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Racławiczki

współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

 

Dnia 19 grudnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego została podpisana umowa o przyznaniu pomocy nr 00001-65170-UM0810005/18 na realizację zadania dotyczącego remontu budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

Umowa dotyczyła przyznania pomocy finansowej na realizację operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Inwestycja pn. „Rozbudowa z przebudową budynku Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości  Racławiczki”, prowadzić ma do osiągnięcia celu szczegółowego w ramach poddziałania „ Wsparcie inwestycji w  tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych  dla ludności wiejskiej w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury, co pozwoli na zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej mieszkańców gminy Strzeleczki.

Wartość  dofinansowania  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 to 500.000,00 zł.

Zakres inwestycji będzie obejmował roboty budowlane oraz zakup wyposażenia budynku Domu Kultury w Racławiczkach.

Roboty budowlane prowadzone będą w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji mechanicznej, instalacji fotowoltaicznej, instalacji elektrycznej. Zmienione zostanie poszycie dachowe. Dodatkowo planuje się reorganizację pomieszczeń w istniejącej części obiektu. Wewnętrzny układ funkcjonalny zmieni się ze względu na konieczność wyznaczenia w budynku powierzchni muzealnej, wygospodarowania pomieszczeń socjalnych oraz toalet. Rozbudowa budynku obejmie budowę nowej klatki schodowej w całości przeszklonej z platforma przychodową umożliwiającą korzystanie z obiektu przez osoby niepełnosprawne.

W ramach realizacji zadania zostaną zakupione niezbędne sprzęty wraz z wyposażeniem, służące do prowadzenia warsztatów dla mieszkańców.

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-12-2018 15:08
Przewiń do góryPrzewiń do góry