Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla rolników

W dniu 1 lutego b.r. odbyło się spotkanie szkoleniowo – informacyjne przedstawicieli branży rolniczej, zorganizowane przez PT KRUS w Strzelcach Opolskich przy współpracy Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.     

Spotkanie odbyło się w restauracji „Sosnowy Dworek” w Żyrowej. Na zaproszenie OR KRUS w Opolu, w spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Grupy Azoty, który przedstawił prezentację dotyczącą produktów zakładów azotowych. Następnie pracownik PT KRUS w Strzelcach Opolskich przekazał informację na temat działalności KRUS, wypadkowości na terenie działania Placówki oraz możliwości korzystania                     z rehabilitacji w ośrodkach KRUS. Po zakończonej prezentacji wszyscy przybyli na szkolenie rolnicy wzięli udział w konkursie testowym, którego tematem był „Upadek to nie przypadek”.

Powołana Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez OR KRUS w Opolu.

Rolnicy mieli możliwość wysłuchania również Wicestarosty powiatu krapkowickiego Pani Sabiny Gorzkulli, Prezesa Banku Spółdzielczego w Krapkowicach Pana Teodora Pandel, Zastępcę Kierownika TZD OODR w Krapkowicach Panią Magdalenę Lepich. Dyrektor Regionalny Pan Robert Wach, przedstawił ofertę Towarzystwa Ubezpieczeniowego Pocztowy TUW, natomiast przedstawiciel ARiMR w Opolu Pani Agnieszka Gul przekazała informacje dotyczące nowych przepisów dla rolników.

W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy PIP w Opolu Pani Katarzyna Mroszczak oraz Pan Andrzej Ruczyński, który przedstawił pokaz slajdów dotyczący bezpieczeństwa a także  poinformował zgromadzonych rolników na czym polegają wizytacje przeprowadzane przez PIP w gospodarstwach rolnych, m.in. tych, które zgłosiły swój udział w Ogólnopolskim Konkursie - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.  

Po zakończeniu części oficjalnej Dyrektor OR KRUS w Opolu Pan Lech Waloszczyk podziękował wszystkim przybyłym gościom oraz rolnikom.

Słodki poczęstunek oraz obiad na zakończenie spotkania został ufundowany przez Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A.

SAM_6652.jpeg SAM_6660.jpeg SAM_6671.jpeg

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 06-02-2019 08:43 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 06-02-2019 08:49
Przewiń do góryPrzewiń do góry