Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Uruchomiliśmy Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych

Uprzejmie informujemy, że za zgodą Ministra Administracji i Cyfryzacji Gmina Strzeleczki uruchomiła punkt potwierdzania profili zaufanych ePUAP. Punkt znajduje się w budynku Urzędu Gminy Strzeleczki – Urząd Stanu Cywilnego i jest otwarty w godzinach pracy Urzędu. Aby potwierdzić profil zaufany wystarczy wcześniej założyć konto na platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) i złożyć wniosek o profil zaufany, następnie należy udać się do jednego z punktów potwierdzających np. Urząd Gminy Strzeleczki i zatwierdzić założenie profilu. Proszę pamiętać, że do potwierdzenia profilu potrzebny jest dowód osobisty lub login z rejestracji konta.

Czym jest ePUAP

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Pozwala ona załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu na stronie epuap.gov.pl.

Co możesz załatwić na platformie EPUAP

Przez ePUAP możesz załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Pamiętaj jednak, że aby załatwić sprawę na platformie ePUAP urząd musi dać Ci taką możliwość. Sprawdź na epuap.gov.pl, jakie sprawy możesz załatwić przez internet w wybranym urzędzie.

Jak korzystać z platformy ePUAP

Aby załatwić sprawę przez internet za pomocą platformy ePUAP, musisz mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić Twoją tożsamość. Chodzi o to, aby nikt przez internet nie mógł się pod Ciebie podszyć.

OBYWATEL.GOV.PL korzysta również z profilu zaufanego platformy ePUAP. Dzięki temu potwierdzamy, kim jesteś. Dlatego często na OBYWATEL.GOV.PL prosimy, żebyś zalogował się za pomocą profilu zaufanego na platformie ePUAP.

Jak założyć profil zaufany

  1. Wejdź na stronę ePUAP.
  2. Załóż konto.
  3. Wypełnij wniosek o założenie profilu zaufanego.
  4. Znajdź najbliższy urząd, w którym będziesz mógł potwierdzić profil zaufany ePUAP.
  5. Udaj się do wybranego urzędu, żeby potwierdzić założenie profilu zaufanego.

Profil zaufany możesz też założyć samodzielnie, jeśli masz bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym. To proste:

  1. Wejdź na stronę ePUAP.
  2. Załóż konto.
  3. Wypełnij wniosek o założenie profilu zaufanego.
  4. Potwierdź swoje dane za pomocą podpisu elektronicznego.

Film instruktażowy poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=hTqwnoTAlFY

 

ZAPRASZAMY !!!

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 05-04-2019 10:07 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 05-04-2019 10:09
Przewiń do góryPrzewiń do góry