Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Pierwsze osiągnięcia w dziedzinie Karate

Karate tradycyjne to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała, niż siły mięśni rąk i nóg.

W zastosowaniach praktycznych liczy się strategia i szybkość reakcji w połączeniu z mocnym duchem walki. W karate nie można oddzielić od siebie sfery fizycznej i psychicznej - obie łączą się harmonijnie ze sobą.

Jeśli korzystamy z technik, jakie daje nam karate tradycyjne, waga i wzrost przeciwnika przestają mieć znaczenie. Karate zatem może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej. Uprawianie karate sprawia, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne.

Poziom osiągnięty w nauce karate oznaczany jest kolorem pasa i powinien dokładnie odzwierciedlać nabyte umiejętności. Pas symbolizuje nieustającą pracę w codziennym treningu i rozwój osobisty w sztuce karate.

Kandydat, który podchodzi do egzaminu, musi wykazać się kondycją fizyczną i wiedzą o wymaganych technikach. Fizycznie i psychicznie jest gotów dać z siebie wszystko.

31 marca 15 osób uczestniczących na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate tradycyjnego organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach przystąpiło do egzaminu zdobywając pierwszy stopień uczniowski – biały pas 9 KYU. Grupa ćwiczy pod okiem Jarosława Pindela -  reprezentującego Akademię Karate Tradycyjnego w Opolu.

Egzaminatorem był pan Zbigniew Sitarz 6 DAN – sędzia klasy międzynarodowej, egzaminator Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Zdobycie pasa umożliwia przede wszystkim udział w zawodach. Grupa ze Strzeleczek będzie miała okazję po raz pierwszy przystąpić do rywalizacji podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego, które odbędą się 1 czerwca w Głuchołazach. Już dziś trzymamy za nich kciuki!

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg IMG_4583.jpeg IMG_4613.jpeg IMG_4615.jpeg IMG_4625.jpeg IMG_4630.jpeg IMG_4633.jpeg IMG_4645.jpeg IMG_4651.jpeg IMG_4659.jpeg IMG_4664.jpeg IMG_4666.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 08-04-2019 14:11 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 08-04-2019 14:13
Przewiń do góryPrzewiń do góry