Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2019”

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2019”

          24 lipca br w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach miał miejsce wernisaż prac malarskich uczestników „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Dobra 2019”, których gościliśmy przez 10 dni na Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej. Artyści w swoich pracach ukazali piękno Gminy Strzeleczki – przyrodę oraz zabytki . W kolejnym już plenerze brało udział 32 artystów plastyków z Ukrainy, Czech, Rosji, Białorusi i Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Strzeleczki we współpracy z Związkiem Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” Okręg Opolski, z siedzibą w Opolu. 

         Celem organizacji tej imprezy jest stworzenie wspólnych warsztatów malarskich, podnoszenie poziomu artystycznego, promocja regionu i Gminy Strzeleczki, zapoznanie się z kulturą i zabytkami oraz mieszkańcami tego terenu, wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk twórczych.

          Podczas uroczystości podsumowujących tegoroczny plener malarski Wójt Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka otrzymał podziękowania za osobisty wkład i zaangażowanie w zorganizowanie międzynarodowego pleneru w Dobrej.

            Prace artystów można podziwiać w Sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach do dnia 7 sierpnia w godzinach pracy Urzędu Gminy. Serdecznie zapraszamy !

page2.jpeg   page4.jpeg   page5.jpeg   page16.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 26-07-2019 12:50 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 26-07-2019 12:54
Przewiń do góryPrzewiń do góry