Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2019”

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2019”

          24 lipca br w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach miał miejsce wernisaż prac malarskich uczestników „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Dobra 2019”, których gościliśmy przez 10 dni na Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej. Artyści w swoich pracach ukazali piękno Gminy Strzeleczki – przyrodę oraz zabytki . W kolejnym już plenerze brało udział 32 artystów plastyków z Ukrainy, Czech, Rosji, Białorusi i Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Strzeleczki we współpracy z Związkiem Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” Okręg Opolski, z siedzibą w Opolu. 

         Celem organizacji tej imprezy jest stworzenie wspólnych warsztatów malarskich, podnoszenie poziomu artystycznego, promocja regionu i Gminy Strzeleczki, zapoznanie się z kulturą i zabytkami oraz mieszkańcami tego terenu, wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk twórczych.

          Podczas uroczystości podsumowujących tegoroczny plener malarski Wójt Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka otrzymał podziękowania za osobisty wkład i zaangażowanie w zorganizowanie międzynarodowego pleneru w Dobrej.

            Prace artystów można podziwiać w Sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach do dnia 7 sierpnia w godzinach pracy Urzędu Gminy. Serdecznie zapraszamy !

page2.jpeg page4.jpeg page5.jpeg page16.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 26-07-2019 12:50 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 26-07-2019 12:54
Przewiń do góryPrzewiń do góry