Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Dożynki 2019

Przechwytywanie.png

Dożynki 2019

                        W dniach 14 – 15 września na boisku sportowym w Smolarni  odbędą się Dożynki Gminne. Suma dożynkowa w kościele Św. Marii Magdaleny w  Racławiczkach o godz. 10.30.

                        Imprezę rozpoczynamy w sobotę o godz. 17.30 wieczorem bawarskim, a na scenie pojawi się znany już mieszkańcom naszej gminy zespół Kwaśnica Bavarian Show. Od godziny 20.00 zabawę poprowadzi zespół Szafir.

                        Niedzielne obchody święta plonów rozpoczną się o  godz. 10.30 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Racławiczkach, gdzie odbędzie się uroczysta suma dożynkowa. Po mszy świętej, ulicami Dziedzic i Smolarni przejdzie barwny korowód. O 14.30, na boisku sportowym w Smolarni, nastąpi przekazanie chleba przez starostów oraz wręczenie nagród osobom biorącym udział w konkursach. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów na scenie pojawią się lokalni wykonawcy: Orkiestra Dęta ze Strzeleczek, uczniowie szkoły podstawowej                    oraz przedszkolaki z Racławiczek. O dobry humor uczestników imprezy zadba Makula Band, który zaprezentuje program biesiadno-kabaretowy. Nie zabraknie też tradycyjnego turnieju sołectw. Następnie scena będzie należała do kobiet. Pojawią się dwa zespoły doskonale znane szerszej publiczności z programów telewizyjnych i radiowych. Jako pierwsze zaprezentują się Claudia i Kasia Chwołka a tuż po nich wystąpią Kola i Jula. Dwudniowe obchody zakończymy zabawą taneczną z zespołem Bravo.

Nie zabraknie także licznych darmowych atrakcji dla dzieci, obficie zastawionych stoisk gastronomicznych od lokalnych przedsiębiorców, wesołego miasteczka oraz pokazu broni kolekcjonerskiej.

Ponadto mieszkańcy gminy będą mogli udać się w podróż darmową kolejką turystyczną.

Imprezę poprowadzi Dominika Bassek.

Uroczystość dożynek jest wyrazem podziękowania dla rolników za tegoroczne plony i ich ciężką pracę na roli.

 Serdecznie Zapraszamy!


 

Opublikował(a):  Data publikacji: 06-09-2019 12:47 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 09-09-2019 08:34
Przewiń do góryPrzewiń do góry