Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Dożynki Gminne 2019

Dożynki Gminne 2019

W dniach 14 – 15 września w Smolarni mieszkańcy gminy Strzeleczki dziękowali za plony. Tradycyjnie, pierwszy dzień imprezy utrzymany był w stylu bawarskim, a biesiadnicy bawili się przy muzyce zespołu Kwaśnica Bavarian Show. Jak przystało na imprezę nawiązującą swym klimatem do Oktoberfestu, nie zabrakło również piwa.  Atrakcją spotkania był konkurs z nagrodami, który nawiązywał do historii Smolarni. Wieczorem, do tańca przygrywał zespół Szafir, a huczna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

W niedzielę obchody rozpoczęły się od uroczystej sumy dożynkowej w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Racławiczkach. Następnie ulicami Racławiczek, Dziedzic i Smolarni przeszedł barwny korowód. Nie zabrakło w nim zaprzęgów konnych oraz wspaniale przystrojonych wozów dożynkowych. Największy podziw budziły przepiękne korony żniwne.

Następnie, na boisku sportowym w Smolarni odbyło się uroczyste przekazanie chleba na ręce Wójta Gminy Strzeleczki Marka Pietruszki.  Zaszczytną funkcję Starostów Dożynkowych pełnili  w tym roku Pani Mariola Bieniek z Serwitutu oraz Pan Tadeusz Ptaszek ze Smolarni. Podczas oficjalnej części  Włodarz gminy wręczył nagrody oraz listy gratulacyjne twórcom koron dożynkowych, za ich ogromne zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie tegorocznych uroczystości.

Część artystyczną niedzielnego spotkania rozpoczęła orkiestra dęta ze Strzeleczek pod batutą Dawida Johna.  Nie zabrakło również niezwykłych występów dzieci uczęszczających do przedszkola oraz szkoły podstawowej w Racławiczkach. W  biesiadny nastrój wprowadził uczestników imprezy zespół Makula Band, który na scenie zaprezentował znane polskie przeboje śpiewane w gwarze śląskiej. Następnie scena przeszła w ręce kobiet. Jako pierwsze zaprezentowały się Claudia i Kasia Chwołka a tuż po nich Kola i Jula.

Podczas imprezy nie zabrakło także tradycyjnego turnieju sołectw. Tym razem w szranki stanęły reprezentacje Strzeleczek, Komornik oraz Racławiczek. Zawodnicy musieli wykazać się dużą sprawnością fizyczną, ale także sprytem. Bieg w gumowcach czy wyszukiwanie monet w pojemniku pełnym ziaren przysporzyły nieco trudności. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Racławiczek. Podczas festynu mnie zabrakło też atrakcji dla dzieci: malowania twarzy czy zaplatania kolorowych warkoczy.

Na zakończenie imprezy, zabawę taneczną poprowadził doskonale znany mieszkańcom naszej gminy zespół Bravo.

.  page1.jpeg page2.jpeg page3.jpeg page4.jpeg page5.jpeg page6.jpeg page7.jpeg page8.jpeg page9.jpeg page10.jpeg page11.jpeg page12.jpeg page13.jpeg page14.jpeg page15.jpeg page16.jpeg page17.jpeg page18.jpeg page19.jpeg page20.jpeg page21.jpeg page22.jpeg page23.jpeg page24.jpeg page25.jpeg page26.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 24-09-2019 10:24
Przewiń do góryPrzewiń do góry