Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Otwarcie Rynku w Strzeleczkach

logo prow bory.png

Operacja pt.: „Przebudowa Rynku w Strzeleczkach – etap II”

w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego programem w zakresie: Zachowanie dziedzictwa lokalnego z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Cel operacji: Poprawa estetyki Rynku w Strzeleczkach poprzez przebudowę ulic, chodników i miejsc parkingowych w celu udostępnienia mieszkańcom wsi odnowionej zabytkowej infrastruktury turystycznej i kulturalnej oraz promocja lokalnych zasobów kulturowych poprzez wykonanie tablicy informacyjnej, folderu oraz zorganizowania imprezy „Otwarcie Rynku”

Efekty operacji: Zabytki poddane pracom konserwatorskim lub restauratorskim

 

Wartość przebudowy: 659 755,54 zł brutto, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wynosi 299 292,00 zł (tj. 63,63%) kosztów kwalifikowanych.

Termin wykonania: 10.09.2019r.

OTWARCIE RYNKU

5 października o godz. 16.00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Rynku w Strzeleczkach po drugim etapie przebudowy.

Przybyłych gości, wśród których nie zabrakło Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Tomasza Kostusia, Starosty Powiatu Krapkowickiego – Macieja Sonika oraz Przewodniczącego Rady Gminy Strzeleczki – Włodzimierza Wolnego, powitał Wójt Gminy Strzeleczki – Marek Pietruszka.

Gospodarz w kilku słowach omówił na czym polegała inwestycja, że została wymieniona nawierzchnia części jezdni i chodników z kostki kamiennej i granitowej. Wykonano również nową kanalizację deszczową. Przy pomniku została zainstalowana nowoczesna lampa solarna.

 Uczestnicy imprezy dowiedzieli się, że wartość przebudowy to 659 755,54 zł brutto, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wynosiło 299 292,00 zł. Pan Wójt przedstawił również pokrótce co będzie zrealizowane w trzecim etapie przebudowy rynku, który już niebawem się rozpocznie.

Następnie miały miejsce występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach. Taniec i śpiew najmłodszych mieszkańców Gminy sprawiły, że wszyscy zapomnieli o niesprzyjającej pogodzie za oknem. Dodatkowo nastrój poprawiły animacje dla dzieci, atrakcje w postaci dmuchańców i malowania twarzy. Nie zabrakło również popcornu oraz waty cukrowej. Ponadto na wszystkich czekała kawa, ciasto oraz grill. 

O godzinie 18.00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach wyświetlony został film familijny pt. „Bella i Sebastian 2”

Z powodu padającego deszczu impreza miała miejsce w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach.

 

page1.jpeg page2.jpeg page3.jpeg page4.jpeg IMG_7679.jpeg

Data publikacji: 17-10-2019 11:25
Przewiń do góryPrzewiń do góry