Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

„Odleć z nami, nie z narkotykami”

plakat odleć z nami.jpeg

Rozpoczęła się druga edycja kampanii „Narkotyki? Na co mi to” tym razem przebiegająca pod hasłem „Odleć z nami, nie z narkotykami!”. Głównym przekazem kampanii jest myśl: „Nie potrzebuję narkotyków do życia, bo realizuję się w inny, ciekawy dla mnie sposób. Większość osób w moim wieku nie bierze narkotyków, więc również dla mnie normą jest życie bez nich.” Tegoroczna akcja zwraca szczególną uwagę na kształtowanie własnej osobowości, rozwój zainteresowań i aktywność, która pozwala oddać się swojej PASJI. Kampania skierowana jest do ludzi młodych w wieku 14-18 lat, ale również do ich rodziców, opiekunów i wszystkich osób mających kontakt z młodzieżą.

Ambasadorem kampanii został Sebastian Kawa, wielokrotny Mistrz Świata i Europy w lotach szybowcowych.
– Uważamy, że to dobry przykład do naśladowania dla młodych osób. Jego determinacja w realizacji własnych marzeń pokazała, że oddając się swojej pasji można osiągnąć rzeczy, które na pozór wydają nam się niemożliwe do zrealizowania. – mówi Piotr Jabłoński, Dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. – Jak pokazują badania większość młodzieży nie używa narkotyków. Należy wzmacniać to przekonanie, że normą jest nieużywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie naszej kampanii chcemy wskazywać młodym osobom alternatywną drogę do przeżywania głębokich emocji. Tym, co może wprowadzić w stan pozytywnego „odlotu” jest rozwijanie zainteresowań i realizowanie swoich pasji. Pomóżmy je im odkrywać! – dodaje Piotr Jabłoński.

Głównym wydarzeniem rozpoczynającej się kampanii „Odleć z nami, nie z narkotykami!” będzie piknik, który zostanie zorganizowany w Warszawie w drugiej połowie października br. „Stacja odlot”
to spotkanie z młodzieżą i mediami, podczas którego zostaną nagrodzeni laureaci ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego wraz ze startem kampanii. Nagrodą w konkursie na kreatywne przedstawienie własnej pasji jest przelot szybowcem z Ambasadorem Kampanii – Sebastianem Kawą. Poprzez niecodzienną atrakcję organizatorzy chcą dostarczyć zwycięzcom prawdziwej adrenaliny i niepowtarzalnych wrażeń.

Dla młodzieży przewidzianych jest także wiele działań internetowych. Fanom profilu nacomito na Facebooku zaproponujemy kilka konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Jednym z tegorocznych partnerów kampanii oraz sponsorem nagród został Merlin.pl S.A.
Za pośrednictwem profilu nacomito młodzi ludzie będą mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi internautami. Organizatorzy oczekują, że fanpage stanie się miejscem, skąd można będzie czerpać rzetelne informacje na temat narkotyków, a także „zarazić się” ciekawym hobby swoich kolegów.
Obalone zostaną mity i potwierdzone fakty związane z narkotykami, a odbiorcy dowiedzą się, że aby pozytywnie realizować się w życiu nie trzeba wspomagać się substancjami psychoaktywnymi.
Z kolei odświeżona strona nacomito.com.pl zaskoczy użytkowników wyjątkowym narzędziem – interaktywną ścieżką wyboru. Aplikacja pozwoli wcielić się w rolę fikcyjnego bohatera stającego przed realnymi wyborami. Każdy będzie mógł sprawdzić się w pozornie łatwej – a jednak życiowo trudnej – sytuacji wyboru „biorę” czy „nie biorę”.

Tegoroczna kampania będzie realizowana od września do grudnia br. na łamach prasy, radia, telewizji
oraz portali internetowych.
Nadawca kampanii: Minister Zdrowia
Partnerzy kampanii: Instytut Monitorowania Mediów, Merlin.pl S.A., Fischer&Zubek PR Partners
Patroni medialni – prasa: Dziennik Łódzki, Dziennik Wschodni, Echo Dnia Kieleckie, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Pomorska, Kurier Szczeciński, Nasz Głos Poznański, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Dziennik Zachodni, Przegląd lotniczy, Słowo Podlasia, Tygodnik Podhalański, Wrocławski Senior, Wrocławianin
Patroni medialni – radio: Muzyczne Radio, Polskie Radio PiK, Radio 5, Radio Alfa, Radio Emaus, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Lublin, Radio Łódź, Radio Nadzieja, Radio Opole, Radio Rzeszów, Radio Szczecin, Radio Weekend, Radio Zachód
Patroni medialni – TV: 4fun.tv, rebel:TV, TV.disco
Patroni medialni – portale internetowe: dlarodzinki.pl, echodnia.eu, konkursykreatywne.pl, macrogames.pl, nastek.pl, naszemiasto.pl, nowiny24.pl, poradnikzdrowie.pl, radio5.com.pl, students.pl, weekendfm.pl

Wszystkich, którym idea kampanii jest bliska, zachęcamy do odwiedzenia:
strony www.nacomito.com.pl, fanpage’a www.facebook.com/nacomito i włączenia się w promowanie akcji
i jej przekazu!

Kampanię na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przygotowała i realizuje, wybrana w drodze konkursu, agencja Fischer&Zubek PR Partners. Kampania „Narkotyki? Na co mi to! Odleć z nami, nie z narkotykami!” realizowana będzie do końca 2012 roku.

Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Radomska
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, anna.radomska@kbpn.gov.pl, tel. +48 22 641 15 01 w. 108

Ewa Nawrot
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, ewa.nawrot@kbpn.gov.pl, tel. +48 22 641 15 01 w. 115

Anna Kozak-Strojecka
Fischer&Zubek PR Partners, anna.kozak@firmapr.com.pl, tel. +48 22 551 54 71/72

Klaudyna Gieryszewska
Fischer&Zubek PR Partners, klaudyna.gieryszewska@firmapr.com.pl, tel. +48 22 551 54 71/72

PDF120910_Regulamin_Konkursu_Odlec_z_nami_nie_z_narkotykami.pdf (71,54KB)

JPEGplakat odleć z nami.jpeg (412,15KB)

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 13-09-2012 10:48 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 13-09-2012 10:52
Przewiń do góryPrzewiń do góry