Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Komputery dla Uczniów Naszej Gminy

IMG-20200408-WA0006 komputery.jpeg

Informujemy Państwa iż w dniu 02.04.2020 r. Gmina Strzeleczki złożyła wniosek o sfinansowanie zakupu laptopów wraz z oprogramowaniem biurowym oraz dostępem do internetu dla uczniów z terenu gminy, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Gmina w ramach projektu może otrzymać na ten cel środki w wysokości 60 000 złotych. Za tę kwotę zostały zakupione 17 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz dostęp do mobilnej sieci internetowej.

Sprzęt zostanie przekazany do podległych nam szkół podstawowych, a następnie udostępniony w formie umowy użyczenia najbardziej potrzebującym uczniom, aby wspomóc naukę zdalną w domach.

Program ZDALNA SZKOŁA realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Przechwytywanie.png

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020

Opublikował(a):  Data publikacji: 08-04-2020 14:24 Modyfikował(a): Justyna Waligóra Data modyfikacji: 22-04-2020 14:50
Przewiń do góryPrzewiń do góry