Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Szukamy eksponatów do Muzeum Regionalnego Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach

Poszukujemy przedmiotów codziennego użytku gospodarstw domowych, strojów charakterystycznych dla kultury naszego regionu (ślubnych, codziennych, służbowych związanych z wykonywanym zawodem itp.), mniejszych maszyn rolniczych/gospodarczych, przyrządów i naczyń kuchennych, starych dziecięcych zabawek, medali, odznaczeń, dyplomów, starych dokumentacji, rękopisów  itp. lub  zdjęć obrazujących życie dawnych czasów.

Chcielibyśmy bardzo, żeby na tej wystawie były rzeczy, które należały do mieszkańców naszych miejscowości, czy regionu, ponieważ tak naprawdę to Państwo będziecie tworzyć muzeum oraz wystawę. Jeśli posiadacie domowe przedmioty, dokumenty i fotografie, z którymi wiążą się Wasze historie - osobiste, społeczne, te małe i te większe - i chcielibyście się nimi podzielić lub jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie posiadanych przez siebie pamiątek. Wszystkie eksponaty zostaną otoczone staranną opieką.

Przeszukajcie szuflady, strych i piwnice...może gdzieś pod warstwą kurzu leży stare zdjęcie z wizerunkiem Gminy Strzeleczki...szyld przedwojennego sklepu.., waga sklepowa .....piękny stary mebel...żelazko z duszą lub szyna po której jeździła wąskotorówka...albo inna rzecz, która jest kawałkiem historii naszej okolicy. Rzecz, z którą nie bardzo wiadomo co zrobić ale żal jej wyrzucić. Przynieście ją do nas i stańcie się współtwórcami naszego muzeum. Dzięki temu Państwa ukochany przedmiot stanie się eksponatem, a tym samym elementem niezwykłego miejsca i wyjątkowej historii.

Wystawiane gabloty będą świadczyć o warunkach i kulturze bytowej mieszkańców naszych okolic – nie precyzujemy epoki historycznej, a tematyka poszukiwań jest obszerna.

Jeżeli jesteście Państwo w posiadaniu interesujących nas eksponatów
i chcielibyście je przekazać do zasobów powstającego Muzeum Regionalnego w Domu Kultury
w Racławiczkach prosimy o kontakt  pod nr ,  tel. 77-466-96-96;  e-mail: gok@strzeleczki.pl

gok plakat.png

 

 

Opublikował(a): Justyna Waligóra Data publikacji: 10-06-2020 12:20 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 25-11-2020 08:49
Przewiń do góryPrzewiń do góry