Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Gimnastyka dla Seniorów

seniorzy.png

Z myślą o osobach starszych i dojrzałych Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach wychodzi z propozycją uczestnictwa w zajęciach „Aktywny Senior” i zaprasza wszystkich chętnych seniorów na zajęcia z gimnastyki prowadzone przez Panią instruktor Patrycję Wierzbicką w najbliższy czwartek  23 lipca 2020 r. w sali GOK w Strzeleczkach na  godz. 8:30 oraz na świetlice w Dobrej na godz. 10:00.

Specjalny program ćwiczeń dla seniorów pomaga przywrócić ruchomość i elastyczność w stawach, wzmocnić mięśnie posturalne oraz dodać osobom starszym nowej energii do życia i motywacji do działania.

Zajęcia gimnastyki dla seniorów prowadzone są w wolnym tempie, przy odpowiednio dobranej muzyce. Zestaw wybranych ma na celu:

- utrzymać sprawność stawów,

- wzmocnić mięśnie i sylwetkę,

- poprawić elastyczność ciała,

- zapobiegać bólom kręgosłupa,

- ćwiczyć koordynację i równowagę,

- uaktywniać układ krążeniowo-oddechowy,

- zadbać o sprawność i jasność umysłu.

 

Każdy trening wzbogacony jest o ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe, które przywracają radość życia i zwiększają odporność na stres.

Dzięki ćwiczeniom dostosowanych do możliwości osób starszych, seniorzy przekonają się, że bycie sprawnym, aktywnym i zdrowym nie jest tylko domeną młodych!

Dostosowując się do wymogów sanitarnych limit osób mogących wziąć jednocześnie udział w zajęciach na Sali GOK w Strzeleczkach 27 osób, w świetlicy w Dobrej 8 osób.

 

PDFRegulamin zajęć gimnastyki dla seniorów.pdf (195,55KB)

Opublikował(a): Justyna Waligóra Data publikacji: 22-07-2020 13:59 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 22-07-2020 15:05
Przewiń do góryPrzewiń do góry