Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

List Gminnego Komisarza Spisowego do mieszkańców Gminy Strzeleczki

Drodzy Mieszkańcy Gminy Strzeleczki!

1 września 2020 r. w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny, którym objęte są gospodarstwa rolne rolników indywidualnych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy (od 1 września do 30 listopada) przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej dostępnej na dedykowanej stronie internetowej GUS i stronie: https://spisrolny.gov.pl/

Samo-spis to najdogodniejsza forma spisu dla rolników- szybko, łatwo i bezpiecznie.

Przewidziane są również dwie inne formy udziału w spisie:

- wywiad telefoniczny, który przeprowadzi rachmistrz telefonicznie w terminie od 16 września do 30 listopada;

- wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrzów terenowych od 1 października do 30 listopada.

Pandemia koronawirusa przypomniała nam jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa. Jako Gminny Komisarz Spisowy, zwracam się z prośbą o obdarzenie pracowników służb spisowych, a w szczególności rachmistrzów, pełnym zaufaniem.

Szczególnie gorąco zachęcam także do skorzystania z samo-spisu internetowego. Tylko Państwa pomoc przy realizacji założeń spisu, przekazanie wyczerpujących i rzetelnych informacji, pozwoli na uzyskanie pełnej i rzeczywistej wiedzy o polskim rolnictwie i wykorzystania jego wyników do planowania polityki rolnej.  

Hasło przewodnie tegorocznego spisu brzmi:” Spiszmy się jak na rolników przystało’’. Razem możemy zadbać o rozwój polskiej wsi i polskiego rolnictwa.

Jednocześnie pragnę przypomnieć i zapewnić, że dane indywidualne uzyskanie w trakcie Powszechnego Spisu Rolnego są objęte tajemnicą statystyczną, a więc są w pełni bezpieczne.

                                                                                                       Gminny Komisarz spisowy

                                                                                                              Marek Pietruszka

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 21-09-2020 10:13 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 21-09-2020 10:14
Przewiń do góryPrzewiń do góry