Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Otwarcie PSZOK

Szanowni mieszkańcy,

Informujemy, że w dniu 20.10.2020 r. otwarty zostanie PSZOK – Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łowkowicach przy ul. Krapkowickiej 59.

PSZOK będzie czynny:

  • we wtorki w godzinach od 10:00 do 17:00
  • oraz w soboty w godzinach 8:00 do 12:00

(za wyjątkiem dni ustawowo wolnych  od pracy, Wielkiej Soboty, 24 i 31 grudnia).

Przyjęcie odpadów do PSZOK odbywać się będzie pod warunkiem okazania pracownikowi PSZOK karty z kodem kreskowym, która służyć będzie do identyfikacji mieszkańca.

Karta_PSZOK.png

Karty wydawane będą w Urzędzie Gminy Strzeleczki (I piętro, pok. 111) w godzinach pracy urzędu. Wraz z kartą mieszkańcy otrzymają Regulamin PSZOK, który dostępny jest również na stronie internetowej Gminy Strzeleczki.

Ilość i rodzaj przyjmowanych do PSZOK odpadów komunalnych oraz ich limity określa załącznik nr 1 Regulaminu PSZOK. Odpady komunalne selektywnie zebrane wymienione
w załączniku przyjmowane będą bez ograniczeń, za wyjątkiem trzech frakcji odpadów, których ilość jest limitowana, są to:

  • odpady wielkogabarytowe (300 kg na nieruchomość / lokal mieszkalny / rok),
  • opony samochodów osobowych i jednośladów (4 szt. na nieruchomość / lokal mieszkalny / rok),
  • odpady budowlane i rozbiórkowe (200 kg na nieruchomość / lokal mieszkalny / rok).

Przyjęcie odpadów w ilościach ponad określone limity będzie odpłatne. Wysokość cen za nadwyżkę odpadów limitowanych przedstawia się następująco:

Karta_PSZOK.png

Płatność dokonywana będzie bezpośrednio na PSZOK za pomocą karty płatniczej. PSZOK nie przyjmuje gotówki.

W pierwszych dniach funkcjonowania PSZOK spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony mieszkańców. Ze względu na procedurę przyjmowania odpadów (identyfikacja mieszkańca, wypełnienie karty przyjęcia odpadów, ważenie odpadów, wskazanie odpowiednich kontenerów do ich gromadzenia) przed PSZOK mogą tworzyć się kolejki. Prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

DOCXREGULAMIN PSZOK.docx (28,37KB)

DOCXREGULAMIN PSZOK obowiązujący od 1 kwietnia 2021 r..docx (29,60KB)

DOCXoświadczenie o odbiorze karty na PSZOK.docx (24,54KB)
 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 09-10-2020 13:32 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 21-08-2023 15:12
Przewiń do góryPrzewiń do góry