Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Komputery dla szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej

Miniaturka.pngDzięki decyzji Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska oraz pozytywnej opinii Zarządu Województwa Opolskiego, dodatkowe środki pochodzące z alokacji na zintegrowane inwestycje terytorialne Aglomeracji Opolskiej zostały przekazane na realizację projektu Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej, którego realizatorem jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 9.1.2 Wsparcie kształcenia ogólnego w Aglomeracji Opolskiej.

Dzięki tej decyzji 110 szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej otrzymało łącznie 800 komputerów wraz z oprogramowaniem. Sprzęt wykorzystywany będzie przez nauczycieli do prowadzenia edukacji on-line i zdecydowanie przyczyni się do poprawy komfortu i jakości prowadzenia zajęć zdalnych.

Szkoły Podstawowe Gminy Strzeleczki otrzymały sprzęt komputerowy – laptopy w ilości 36 sztuk (Szkoła Podstawowa w Racławiczkach, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Komornikach raz Szkoła Podstawowa Zielinie po 7 szt, natomiast Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach 8 szt.) Zakup sprzętu nie tylko odciąży gminy finansowo i przyczyni się do ułatwienia pracy nauczycielom, ale zapewni również stały kontakt nauczycieli z uczniami, w tym tak trudnym czasie.   

lapt.jpeg lap 2.jpeg

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 01-12-2020 14:14 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 01-12-2020 14:13
Przewiń do góryPrzewiń do góry