Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Komputery dla szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej

Miniaturka.png Dzięki decyzji Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska oraz pozytywnej opinii Zarządu Województwa Opolskiego, dodatkowe środki pochodzące z alokacji na zintegrowane inwestycje terytorialne Aglomeracji Opolskiej zostały przekazane na realizację projektu Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej, którego realizatorem jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 9.1.2 Wsparcie kształcenia ogólnego w Aglomeracji Opolskiej.

Dzięki tej decyzji 110 szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej otrzymało łącznie 800 komputerów wraz z oprogramowaniem. Sprzęt wykorzystywany będzie przez nauczycieli do prowadzenia edukacji on-line i zdecydowanie przyczyni się do poprawy komfortu i jakości prowadzenia zajęć zdalnych.

Szkoły Podstawowe Gminy Strzeleczki otrzymały sprzęt komputerowy – laptopy w ilości 36 sztuk (Szkoła Podstawowa w Racławiczkach, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Komornikach raz Szkoła Podstawowa Zielinie po 7 szt, natomiast Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach 8 szt.) Zakup sprzętu nie tylko odciąży gminy finansowo i przyczyni się do ułatwienia pracy nauczycielom, ale zapewni również stały kontakt nauczycieli z uczniami, w tym tak trudnym czasie.   

lapt.jpeg   lap 2.jpeg

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 01-12-2020 14:14 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 01-12-2020 14:13
Przewiń do góryPrzewiń do góry