Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Gminny Konkurs świąteczny- wyniki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta………. Dowodem tego była spora ilość nadesłanych zdjęć z pracami konkursowymi od mieszkańców naszej Gminy. Najliczniejszą grupą okazały się dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (klasy I-VI), które wykonały kalendarze adwentowe. Otrzymaliśmy aż 69 przepięknych prac. Dekoracje świąteczne wykonała młodzież od VII klasy szkoły podstawowej oraz dorośli.  Do konkursu zostało zgłoszonych 25 kompozycji.

Wielkie brawa należą się twórcom kalendarzy adwentowych, gdyż były one bardzo zróżnicowane co świadczy o wielkiej pomysłowości, oryginalności i  kreatywności jaką posiadają nasze pociechy. Wśród nadesłanych prac znalazły się choinki , bałwanki, szopki, mikołaje i reniferki, które skrywają drobne niespodzianki, słodycze, zadania lub postanowienia adwentowe. Każdego dnia dzieci otwierają  jedno okienko z kalendarza, które przybliżać będzie do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie wykonane kalendarze jednocześnie stały się obrazami i dekoracją domu. Pomysłowość oraz wykonanie kalendarza przez dzieci  była nieograniczona. Mogliśmy zobaczyć kalendarz w formie windy, którą Dzieciątko Jezus każdego dnia zbliża się do żłobka w stajence, drewnianą półeczkę z torebkami niespodziankami oraz wiszące na ozdobnych gałązkach torebki, woreczki ze słodkościami, pudełka, szopki i otwierane skrzyneczki na każdy dzień adwentu. Dzieci wykonały piernikowy obraz, choinkę wykreślankę,  kolorowy cukierkowy sznur, plansze, obrazy z kopertami oznaczonymi numerami dni, choinkę z adwentowymi postanowieniami, a nawet girlandę skarpetkową.

Młodzież i dorośli, którzy wykonali ozdoby świąteczne, również wykazali się kreatywnością. Wśród nadesłanych prac były wieńce adwentowe, świeczniki, stroiki domowe, bombka, witraże, bałwany,  skrzaty, pluszowy Mikołaj, oraz choinka jako dekoracja zewnętrzna. Do ich wykonania wykorzystano wiele różnych materiałów, począwszy od tych zakupionych w sklepie jak również pozyskanych w przydomowych ogródkach lub przedmiotów codziennego użytku, którym nadano drugie życie.

Komisja w składzie:

  • Patrycja Kozubek- pracownik GOK Strzeleczki
  • Anna Zamojska-Nocoń- Dyrektor Publicznego Przedszkola w Strzeleczkach
  • Elżbieta Surmiak- Żegleń- pracownik UG w Strzeleczkach

postanowiła nagrodzić oraz przyznać szczególne wyróżnienie wszystkim uczestnikom Gminnego Konkursu Świątecznego, gdyż wykonanie tak przepięknych dzieł wymagało wiele pracy i wysiłku. Mamy nadzieje, że możliwość wzięcia udziału w konkursie sprawiła, że poczuliście ten magiczny czas zbliżających się świąt i mieliście okazję do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Bardzo trudno było komisji wyłonić zwycięzcę, dlatego wszystkie osoby zostaną nagrodzone.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za tak liczne zaangażowanie, gdyż łącznie w konkursie wzięły udział 94 osoby.

Zapraszamy po odbiór nagród dnia 14.12.2020r. ( poniedziałek) w godzinach od 7:45-15:00 przed budynek GOK w Strzeleczkach. W przypadku dzieci  do 17r.ż po odbiór zapraszamy wraz z rodzicem.

Więcej informacji pod nr tel. 77-466-96-96.

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 18.jpeg19.jpeg16.jpeg 9.jpeg 8.jpeg 7.jpeg 6.jpeg 5.jpeg 2.jpeg3.jpeg4.jpeg20.jpeg15.jpeg 17.jpeg


 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 09-12-2020 14:51 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 10-12-2020 08:57
Przewiń do góryPrzewiń do góry