Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Podsumowanie ferii zimowych

W dniach 12-15 stycznia zostały zorganizowane Ferie zimowe 2021 przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach. W tym roku odbyły się pod nazwą COOLturowe Ferie Zimowe. Ferie to wymarzony czas dla dzieci, ale z wiadomych przyczyn nie było nam dane w tym roku spędzić je jak co roku w świetlicach na terenie naszej gminy oraz uczestniczyć w Gminnym Balu Maskowym w sali Gok-u. Dlatego korzystając z technologii i za pomocą aplikacji zoom, postanowiliśmy się połączyć z naszymi najmłodszymi, którzy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w drugim tygodniu czasu wolnego. Program ferii on-line był urozmaicony poprzez zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe, z których dzieci chętnie wzięły udział.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję tworzyć własne maski karnawałowe, każdy według swojego pomysłu, jednak pod czujnym okiem instruktorek. Pracownicy GOK podczas warsztatów bardzo dokładnie instruowali dzieci, które odtworzyły swoje pomysły, wzorując się na wskazówkach i podpowiedziach instruktorów. Materiały, z których tworzono prace były przeróżne: cekiny, kolorowe piórka, różnokolorowe brokaty, koraliki, bibuła, tekturowe talerze, bądź kartonowe maski. Dzieci były bardzo zaangażowane, a powstałe prace okazały się bardzo kreatywne i naprawdę profesjonalne.

Drugiego dnia w Sali GOK w Strzeleczkach odbył się Gminny Bal Maskowy w wersji on-line. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu wiele najmłodszych mieszkańców gminy bawiło się w swoich domach, w rytm muzyki odtwarzanej w sali Ośrodka Kultury. Najpierw do tańca zaprosił klaun-animatorka Czasu Wolnego SKIBIDIBI. Nie odbyło się bez kalamburów oraz konkursu zagadkowego. Uczestnicy balu w kolorowych i bardzo pomysłowych strojach, brali aktywny udział w grach i zabawach. Poprzez kamerę internetową dało się zauważyć, że wystój w domach z okazji balu też był karnawałowy. Wiszące serpentyny i balony zdobiły pokoje dzieci. Pracownicy GOK również zadbali o wystrój sali, który chociaż na chwilę przypominał poprzednie lata, gdzie wspólnie bawiliśmy się w Ośrodku Kultury.

COOLturowe ferie zakończyły się na sportowo. Przy dźwiękach muzyki, dzieci naśladowały kroki instruktorki oraz wykonywały różne ćwiczenia. Podczas zajęć, uczestnicy mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na zagadki i pytania z różnych dziedzin sportu.

Serdecznie dziękujemy również rodzicom i dziadkom którzy chętnie angażowali się w organizację COOLturowych ferii z GOK, w swoich domach.

 

Poniżej fotorelacja z ferii on-line.

3..jpeg 4..jpeg 5..jpeg 6..jpeg 7..jpeg 8..jpeg 9..jpeg 11..jpeg1..jpeg 2..jpeg 10..jpeg  12..jpeg

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 20-01-2021 16:39 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 20-01-2021 16:41
Przewiń do góryPrzewiń do góry