Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Diamentowe i Złote Gody to jubileusz, obchodzony w polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Rocznica pożycia małżeńskiego to doniosła chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich.

Jedenaście par małżeńskich z gminy Strzeleczki świętowało 21 maja 2021 r. jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Gminny Ośrodku Kultury w Strzeleczkach  odbyło się niezwykle wzruszające spotkanie z dostojnymi Jubilatami, przygotowane przez pracowników Urzędu Stanu Cywilnego. Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Marek Pietruszka. Jubilatom wręczono medale, legitymacje oraz kwiaty i upominki. Z uwagi na ograniczenia wprowadzone w związku z panującą pandemią w tym roku nie udało się wznieść wspólnego toastu za zdrowie jubilatów i zasiąść do stołu przy kawie i ciastku. Aby jednak zrekompensować Jubilatom tą sytuację, każda z par otrzymała specjalnie przygotowany słodki poczęstunek, który mogła zabrać ze sobą do domu.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły trzy pary:

 1. Maria i Reinhold Daniel,
 2. Jadwiga i Alfred Hupka,
 3. Elżbieta i Józef Kostka.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło osiem par:

 1. Róża i Zygfryd Duda,
 2. Urszula i Christoph Klose,
 3. Róża i Jan Kowolik,
 4. Barbara i Rajnold Los,
 5. Maria i Jan Makuch,
 6. Irena i Bernard Nowak,
 7. Irena i Jerzy Seibert,
 8. Marta i Krzysztof Wistuba.

Jubilatom, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się na uroczystości, medale zostały wręczone w domu. Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu..

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 24-05-2021 12:14 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 24-05-2021 12:13
Przewiń do góryPrzewiń do góry