Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Oficjalne otwarcie Domu Kultury w Racławiczkach. Zapraszamy na dni otwarte.

Dnia 10.06.2021 odbyło się oficjalne otwarcie Domu Kultury w Racławiczkach. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień Wójta Gminy Strzeleczki, Dyrektor GOK Anny Kuźnik oraz zaproszonych gości. Następnie odbyło się podniesienie wstęgi, które oficjalnie otworzyło Dom Kultury oraz poświęcenie obiektu przez księdza parafii Racławiczki. Wisienką na torcie były przedszkolaki, które w momencie podnoszenia wstęgi wypuściły w niebo balony z helem, symbolizując tym nowy etap w dziejach świeżo zmodernizowanego Domu Kultury. Po części oficjalnej i przekazaniu prezentów przez Starostę Macieja Sonika, Marszałka Andrzeja Bułę, Burmistrza Głogówka Piotra Bujak i Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego każdy z zaproszonych gości mógł zostawić odcisk palca na „ Kamieniu wspomnień” znajdującym się przed obiektem. Po części oficjalnej wszyscy udali się na zwiedzanie wnętrz Domu Kultury i znajdującej się w środku Izby Regionalnej. Całość grą na pianinie upiększył Dawid John- pracownik GOK Strzeleczki.

Remont Domu Kultury w Racławiczkach był możliwy dzięki dofinasowaniu otrzymanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 500.000,00 zł. Zrealizowana operacja pod nazwą: „Rozbudowa z przebudową budynku Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Racławiczki” ma na celu zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej mieszkańców gminy Strzeleczki poprzez remont Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Racławiczki

Roboty budowlane przeprowadzono w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji mechanicznej. Dodatkowo przebudowa objęła reorganizację pomieszczeń w istniejącej części obiektu. Natomiast rozbudowa dotyczyła budowy nowej klatki schodowej w całości przeszklonej. Po remoncie obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, gdyż została zamontowana platforma przyschodowa służąca do transportu osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym celu został wybudowany również wjazd od frontu budynku.

Zakres inwestycji obejmował roboty budowlane oraz zakup wyposażenia budynku Domu Kultury w Racławiczkach.

Inwestycja została również dofinasowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
w kwocie 425.000,00zł.

GOK ,Gmina Strzeleczki oraz GBP Strzeleczki  nie zapominają o mieszkańcach i specjalnie dla nich organizują DNI OTWARTE, które odbędą się 12 czerwca od godziny 10 rano. W planie wiele atrakcji, takich jak: analiza składu ciała, warsztaty z języka angielskiego dla dzieci czy wędrówka po Izbie Regionalnej z Biblioteką.

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zapoznania się z nową wersją Domu Kultury w Racławiczkach !

 

d.png

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 11-06-2021 14:08 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 07-07-2021 14:11
Przewiń do góryPrzewiń do góry