Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Wyprawa do Pszczyny

20 sierpnia 2021 r. odbył się wyjazd do Pszczyny i Goczałkowic Zdrój, zorganizowany we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach.

Na uczestników wycieczki czekały liczne atrakcje, a nasi podróżnicy mieli okazję odwiedzić Zagrodę Wsi Pszczyńskiej oraz zwiedzić miasto i park w towarzystwie przewodnika, który w ciekawy sposób przybliżył historię miasta. Ważną częścią wycieczki było zwiedzanie niezwykle pięknego i unikatowego w skali kraju Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Zbrojowni. Zachwyt uczestników budziły przede wszystkim pałacowe wnętrza, w których udało się zachować oryginalny wygląd i wystrój.

Kolejnym punktem na mapie wyjazdu była miejscowość uzdrowiskowa Goczałkowice Zdrój. Tutaj nasi turyści łącząc przyjemne z pożytecznym mieli okazję zadbać o swoje zdrowie, zrelaksować się oraz zregenerować siły podczas seansu w grocie solnej. Nie zabrakło również czasu na spacer po parku oraz wypicie pysznej kawy w miłym towarzystwie.

Kolejną atrakcją w Goczałkowicach okazały się ogrody Kapias, pełne kwiatów i drzew. To bajkowe miejsce zachęca do długich spacerów i pozwala zaczerpnąć pomysłów do aranżacji własnego ogrodu. Część uczestników zainspirowana wizytą w tym niezwykłym miejscu, nie odmówiła sobie przyjemności zakupów w pobliskim centrum ogrodniczym.

Na zakończenie tak intensywnego dnia mieszkańcy gminy Strzeleczki spacerowali  w miłej atmosferze nad Jeziorem Goczałkowickim, gdzie mieli okazję podziwiać przepiękny  zachód słońca.

Dziękujemy wszystkim za udział w wyjeździe i zachęcamy do korzystania z oferty Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach.

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 27-08-2021 08:07
Przewiń do góryPrzewiń do góry