Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Podsumowanie Wakacji 2021

Nowy rok szkolny już się zaczął, ale powróćmy jeszcze na chwilę myślami do wakacji, jakie mieliśmy okazję przeżyć wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strzeleczkach.

Przez dwa miesiące instruktorzy świetlic urozmaicali czas dzieciom i młodzieży, prowadząc zajęcia w swoich placówkach na terenie gminy. Najmłodsi mieszkańcy mogli spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Brali udział w zajęciach plastycznych, technicznych, tworząc przeróżne dzieła. Dzieci bardzo lubiły konkurować ze sobą w rozgrywkach: sportowych, planszowych, piłkarzykach, bilardzie itd. Tworzyli domki dla owadów, świeczniki, papierowe pizze i wiele, wiele innych twórczych przedmiotów. Łącznie we wszystkich świetlicach zanotowano aż 880 odwiedzin uczestników letnich zajęć.

Oprócz spotkań stacjonarnych, organizowane były wycieczki w przeróżne ciekawe miejsca. Takich wyjazdów odbyło się aż 8, podczas których obecnych było 391 osób. Przypominamy, iż wycieczki organizowane były do: Alpaka Park w Leśnicy oraz Góra Św. Anny, Kino Helios w Kędzierzynie Koźlu (2 razy), Energylandia w Zatorze (2 razy), Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Jurapark w Krasiejowie oraz Wyjazd do Pszczyny oraz Goczałkowic Zdroju.

Na zakończenie wakacji, tradycyjnie już odbyło się wspólne „Pożegnanie Lata” na boisku w Strzeleczkach. Impreza cieszyła się bardzo licznym zainteresowaniem, gdyż program wydarzenia był urozmaicony i dostoswany do zróżnicowanego wieku uczestników. Dzieci i młodzież  mogły darmowo korzystać z atrakcji, takich jak: laserowy paintball, dmuchańce, fotobudka, malowanie twarzy. Pracownicy GOK w Strzeleczkach przygotowali 6 misji do wykonania, które okazały się bardzo wymagające. Każdy uczestnik, który bezbłędnie pokonał wszystkie konkurencje otrzymał upominek. Podczas wydarzenia dzieci i rodzicie brali udział w grach, zabawach i tańcach przygotowanych przez animatorów z grupy LuMilu. Na osłodę oferowaliśmy całkowicie bezpłatną watę cukrową.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom letnich wydarzeń czyli: Gminie Strzeleczki, Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach, Klubowi LZS Strzeleczki a także Strażakom z OSP Strzeleczki.

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 03-09-2021 08:20
Przewiń do góryPrzewiń do góry