Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Reaguj na przemoc

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie procedury „Niebieskie Karty” to kolejny krok w stronę tworzenia systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W całej Polsce powstały zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy. Wśród zadań znalazło się rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielania pomocy w środowisku lokalnym stad i nasz udział w realizacji zadań kampanii REAGUJ NA PRZEMOC!

ULOTKA Czy wiesz, jak może Ci pomóc procedura „Niebieskie Karty”

niebieskie karty 01.jpeg niebieskie karty 02.jpeg

 

 

 

Ulotka przekazuje podstawowe informacje na temat procedury „Niebieskie Karty”. Znowelizowana ustawa wotuwopole przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zobowiązała się do realizacji procedury „Niebieskie Karty”

 

ULOTKA Czy nadal chcesz o tym milczeć?

gdy milczysz pozwalasz na przemoc 01.jpeg gdy milczysz pozwalasz na przemoc 02.jpeg

 

 

 

Milczenie krzywdzonych osób pozwala sprawcom utrzymywać psychiczną przewagę, ulotki powstały, aby przeciwdziałać temu. Treści przekazywane w tych ulotkach jasno mówią, że nie trzeba się godzić na poniżające zachowania ze strony sprawcy. Jeśli dzieje się krzywda, każdy ma prawo do obrony i wsparcia.

 

ULOTKA Dowiedz się, jak zatrzymać przemoc!

pamietaj, że przemoc można i należy zatrzymać 01.jpeg pamietaj, że przemoc można i należy zatrzymać 02.jpeg

 

 

 

Informacje w skróconej wersji o korzystnych zmianach w Ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

ULOTKA Nie musisz się na to godzić!

nie musisz się na to godzić 01.jpeg nie musisz się na to godzić 02.jpeg

 

 

 

Informacje zawarte w ulotce dotyczą zmian prawnych wprowadzonych z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz gdzie można znaleźć wsparcie i pomoc.

ULOTKA Bicie i poniżanie nie jest prywatną sprawą!

przemoc wobec rodziny 01.jpeg przemoc wobec rodziny 02.jpeg

 

 

Ulotka, w której apelujemy do świadków przemocy, aby nie byli obojętni na krzywdę i cierpienie innych. Zwraca uwagę na rolę, jaką w zatrzymaniu przemocy może odegrać zespół interdyscyplinarny

ULOTKA Przeczytaj zanim zostaniesz ukarany!

jeśli jesteś sprawcą przemocy 01.jpeg jeśli jesteś sprawcą przemocy 02.jpeg

 

 

 

Ten materiał adresowany jest do sprawcy przemocy, są zawarte informacje o konsekwencjach stosowania przemocy. „Po zmianach prawa ściganie sprawców przemocy w rodzinie jest dużo łatwiejsze”


ULOTKA Nie bądź obojętny. Pomóż!

nie musisz się na to godzić 01.jpeg nie musisz się na to godzić 02.jpeg

 

 

 

Skierowana jest do świadków przemocy, gdyż to oni mogą odegrać istotną rolę w procesie informowania zespołu interdyscyplinarnego o konkretnych przypadkach, w których konieczne jest podjęcie działań interwencyjnych.

 

ULOTKA Masz prawo do obrony i wsparcia!

Informacje zawarte w ulotce skierowane są do osób doznających przemocy. W każdej gminie powstał zespół interdyscyplinarny. To grupa profesjonalistów – policjantów, psychologów, pracowników pomocy społecznej i służby zdrowia.

zespół interdyscyplinarny 01.jpeg zespół interdyscyplinarny 02.jpeg

 

 

 

W materiałach „Reaguj na przemoc!” promuje się powstanie zespołów interdyscyplinarnych oraz poszerzoną procedurę „Niebieskie Karty”, informuje się o telefonie „Niebieska Linia” jako miejscu poszukiwania informacji, pomocy i wsparcia.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 17-06-2013 14:09 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 19-06-2013 11:40
Przewiń do góryPrzewiń do góry