Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Diamentowe i Złote Gody to jubileusz, obchodzony w polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Rocznica pożycia małżeńskiego to doniosła chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich.

Siedem par małżeńskich z gminy Strzeleczki świętowało 2 lutego 2022 r. jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach odbyło się niezwykle wzruszające spotkanie z dostojnymi Jubilatami, przygotowane przez pracowników Urzędu Stanu Cywilnego. Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Marek Pietruszka. Jubilatom wręczono medale, legitymacje oraz kwiaty i upominki. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia wprowadzone w związku z panującą pandemią w tym roku również nie udało się wznieść wspólnego toastu za zdrowie jubilatów i zasiąść do stołu przy kawie i ciastku. Każda z par jednak otrzymała specjalnie przygotowany słodki poczęstunek, który mogła zabrać ze sobą do domu.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły dwie pary:

  1. Eryk i Waltrauda Uliczka,
  2. Helena i Ginter Wojtaszek.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło pięć par:

  1. Anna i Manfred Dzumla,
  2. Leon i Małgorzata Geisler,
  3. Maria i Henryk Kostka,
  4. Józef i Magdalena Seifert,
  5. Krystyna i Edward Wacław.

Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 04-02-2022 10:20 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 07-02-2022 11:38
Przewiń do góryPrzewiń do góry