Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca. Z tej okazji, już dzisiaj, Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zorganizowała „Spotkanie z teatrem”.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych w Strzeleczkach, Zielinie i Dobrej mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Kwiat na zdrowie” w wykonaniu aktorów teatru Kokon z Krakowa.

Dzieci poznały historię króla, który zapadł na tajemniczą magiczną chorobę, a wyleczyć mogła ją jedynie pewna niezwykła staruszka…

Mali widzowie nie byli jednak biernymi obserwatorami, mieli także okazję wystąpić na scenie wraz z artystami. Dzieciom bardzo spodobało się barwne i zabawne przedstawienie, a widownia często wybuchała głośnym śmiechem, jednak okazuje się, iż dzieci bez trudu wyciągnęły wnioski z poznanej bajki i przypomniały wszystkim, że należy bardzo cenić swoje zdrowie i szanować starsze osoby, a posiadany majątek nie zawsze gwarantuje pomyślność.

Już wkrótce uczniowie kolejnych szkół będą mieli okazję obejrzeć równie ciekawe spektakle.

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 25-03-2022 08:47 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 25-03-2022 08:49
Przewiń do góryPrzewiń do góry